Wpis z mikrobloga

Już sam fakt, że na Orlenie są wegańskie hot-dogi to wspaniała wiadomość, ale w sumie już się zdążyliśmy przyzwyczaić, że weganizm w Polsce, a zwłaszcza w Warszawie, kwitnie.

Ale to już coś nowego: WEGAŃSKIE HOT DOGI SĄ TAŃSZE OD MIĘSNYCH!!! To pierwszy krok ku normalności. Już niedługo to mięso będzie absurdalnie drogie. Powszechność, skala, konkurencja robią swoje! ()


#weganizm #wegetarianizm #jedzenie #orlen
smyl - Już sam fakt, że na Orlenie są wegańskie hot-dogi to wspaniała wiadomość, ale ...

źródło: comment_E8Q1PUftlAljAEWFwsjXCHOhlHoeg0ej.jpg

Pobierz
  • 98
@Yrrrr: nie chodzi mi o cenę w wartościach bezwzględnych, tylko w stosunku do wegańskich potraw. Do wyprodukowania kilograma mięsa używa się kilku kilogramów soi (pasza) plus mnóstwo innych kosztów, a mimo to produkt sojowy jest droższy od mięsnego. Absurd.

@adnage: kwestie zdrowotne nie są dla mnie kluczowe, ale serio? Skład mięsnej parówki jest Twoim zdaniem lepszy?
@smyl: pamiętam jak kiedyś koleżanka dała mi do spróbowania parówkę wegańską, nabiłam ją na patyk i do ognia - oczywiście nie skwierczała jak typowa kiełbasa, tylko #!$%@?ło jej czarne bąble na wierzchu :D a smakowała jak papier ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie wiem z czego to było, ale na pewno nie z soi
@smyl: ale śmiechne jak za 5-10-15 lat jedzenie warzyw i bycie wege będzie raczej kojarzone z biedą, a na pewno nie z bogactwem, bo będzie tańsze, a jedzenie mięsa prawie jak w średniowieczu, co najwyżej na specjalnie specjalną okazję, albo w środowisku osób bardzo bardzo zamożnych

trzymam kciuki, bo nie takie straszne wege żarcie jak je malują