Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie bo już nie mam siły do mojego #xiaomi #mi5. Nie mogę wgrać "na stałe" recovery TWRP. Wgrywam przez Minimal ADB and Fastboot, wszystko jest ok ale po zainstalowaniu romu wraca do stockowego Recovery. Próbowałem wipe data po flankowaniu twrp, odpnanie kabla od komputera i inne metody jakie znalazłem ale nic nie daje, ciągle po zainstalowaniu systemu #miui i odpaleniu. Jak próbuje włączyć revocery, żeby np. wgrać SuperSU to już jest stockowe. Z kolei jak odpale mu recovery z poziomu komputera (fastboot boot...) i wgram jakaś paczkę (np. SuperSU) o system już nie wstaje. Co robię źle?
  • 9
@konturek1: przede wszystkim czy masz zaktualizowane recovery? Mi po wgraniu TWRP (nie pamiętam która numeracja) odpalił się raz po komendzie 'boot', a potem już stockowe. Pobrałam osatnią aktualizację recovery i podmieniłam w folderze. Teraz ni uja, żeby wrócił sam na stock. Też Mi5.
@ItsNotMe: kurde to nie wiem własnie też chce mieć global stable ale ni #!$%@? to twrp nie chce działać.
@asd1asd: faktycznie jak zainstalowałem rom xioami.eu odpala to wszystko działa. Tylko słyszałem że mocno drenuje baterie ten rom po ostaniej aktualizacji :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@konturek1: rozwiązaniem jest ponowna instalacja obrazu z poziomu twrp, tzn.

Najpierw wygrywasz twrp z pomocą kompa i kończysz komendą fastboot boot nazwatwrp.img
W twrp wybierasz install, prawy dolny róg tapnij image, wybierasz obraz twrp.img i instalujesz DWUKROTNIE.
Po tej operacji zrób roota (czyli jak pisałeś, wgraj supersu) i musi śmigać, stock recovery nie powinno już się pojawiać.

Na whyred działa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@konturek1: no to fajnie że u Ciebie też śmiga. Pamiętaj że jak zainstalujesz update, to musisz od razu po instalacji bez wychodzenia z twrp, dwukrotnie wgrać twrp.img oraz wgrać roota, w przeciwnym razie stock recovery wróci.