Wpis z mikrobloga

@Flan: Takie promowanie zawodu jako klucz do lepszego świata/życia i ogólnie bogactwa musi się odbić na rynku. Teraz jeszcze nie ale za kilka lat pensje muszą zacząć spadać. Ja powoli zaczynam odchodzić od programowania bo to nie ma przyszłości przy takiej masówce jaka jest teraz.
spora część rezygnuje czy tam sobie nawet nie radzi


@Flan: spora część kończy kursy i po krótszym/dłuższym czasie jednak pracuje i zbiera te mityczne doświadczenie, od programowania trzeba uciekać a nie w to iść
@Flan: Nie moja taktyka. W branży siedze bardzo długo, odkąd bootcampy zaczęły masowo kształcić ludzi wiele osób dochodzi do takich wniosków co ja. Jeszcze 5-6 lat i z Polskiego rynku IT nie będzie co zbierać.
@Sadaharu: Bootcampowcy wykoszą większość programistów z prostego powodu: po roku pracy zacznie robić to samo co gość z 5-6 letnim expem za 3-4 razy mniej. Naprawdę, nasz rynek IT oprócz React/Angular developerów nie potrzebuje niewiadomo kogo. To dalej outsourcing.
@Flan:

Ja powoli zaczynam odchodzić od programowania bo to nie ma przyszłości przy takiej masówce jaka jest teraz.


XDD

od programowania trzeba uciekać a nie w to iść


XDD

Bootcampowcy wykoszą większość programistów z prostego powodu: po roku pracy zacznie robić to samo co gość z 5-6 letnim expem za 3-4 razy mniej


Chyba w PEHAPE... Po roku to on będzie mógł zrobić prostego CRUDa, a nie pchać się do złożonych
Takie promowanie zawodu jako klucz do lepszego świata/życia i ogólnie bogactwa musi się odbić na rynku. Teraz jeszcze nie ale za kilka lat pensje muszą zacząć spadać. Ja powoli zaczynam odchodzić od programowania bo to nie ma przyszłości przy takiej masówce jaka jest teraz.


@warning_sign: To samo masz z lekarzami, prawnikami itp. Jest tam przesyt? Nie sądzę. Nie sądzę też że nagle przyjdzie ktoś i zacznie klepać to samo i tak