Wpis z mikrobloga

Dziś minął tydzień odkąd przerzuciłem się z tradycyjnych fajek na epapierosa.

Plusy:

- nie ma srania z rana
- nie śmierdze petem
- lepiej się czuje
- nie szukam zapalniczki
- nie muszę się wkurzać odpalajac na wietrze
- niby nie można palić w miejscach publicznych efajek ale nikt krzywo nie patrzy
- więcej kasy zostaje w portfelu
- poprawił mi się smak i węch

Minusy:

- trochę człowiek tęskni za smrodem
- czasami się zapomnę i zanim odpale efajke przynosze popielniczke (tak było szczególnie w pierwszych dwóch dniach)
- nie ma takiej kontroli, papierosa się spaliło i odczekało za kolejnym, a tutaj pale czesciej
- brakuje pewnych czynności, celebracji, mechanizmów wyuczonych przez kilka lat palenia tradycyjnej fajki

Ogólnie to była dobra zmiana, szczegolnie cieszy to czuje jak organizm odżywa gdy nie jest katowany ponad 1500 substancjami których w efajce nie ma. Polecam każdemu tą zmianę. Paliłem 1,5 paczki niebieskich badz mentolowych dziennie od 8 lat, balem się że epapierosy to zabawa dla gimbusow i się nie napale. Głupi ja, dziś żałuje że tak późno wykonałem ten ruch.

#papierosy #epapieros #epapierosy
  • 19
@cruc

Ja miałem budżet do 300 zł bo to na start i balem się ze jak mi nie przypasuje to wyrzuce kasę w błoto. Poszedłem do sklepu i mowie że świeżak, a ona mi proponuje sprzęt za 120 zł. Mowie że chce lepszy, co to nie ja, nie chce zabawki, wole wydać więcej a nie się wkurzać. Zgasiła mnie że dla początkującego to dobry sprzęt, nie mam się rzucać na coś większego,
@Gasquet: smak dopiero wróci, tak do trzech miesięcy nawet potrzeba licząc z węchem. A że komórki regenerują się w różnym tempie, nie zdziw się, jeśli nagle wszystko będzie strasznie słone albo kwaśne, po prostu odbudowały się pierwsze te, które akurat ten smak rejestrują. Potem jeszcze poprawa wyglądu skóry i wydolności.

Uzależnisz się od prądu. Analogi go nie wymagają. Niby box na długo wystarcza, ale jak po wichurach w zeszłym roku padła
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gasquet: pamiętaj by zrobić zapas liquidu przed końcem roku bo akcyza wchodzi ;)
@Meowz: są różne typy sprzętu i nie każdy wytwarza mgle w promieniu kilometra. A i tak dalej efekt biernego palenia jest znikomy.
@Gasquet: paliłem 15 lat od 2 miesięcy jestem na epapierosie - to nadmierne sięganie po niego z czasem minie -a co do celebracjiczyli popiolka zapalniczka etc to zaopatrzyłem się w dripper i squonka bo przy kompie mógłbym cały czas wypuszczać dymek -a tak to cyk jedno przyciśnięcie i sobie pykam poczuje boberka to odkładam i tak w kółko