Wpis z mikrobloga

@czerwonyspagowiec: uświadom sobie, że to co robisz w pracy i tak nie ma większego znaczenia, to prawdopodobnie tylko klikanie w komputer. Nie dorabiaj sobie do roboty jakichś wyższych ideałów, bo jesteś tam tylko i wyłącznie po to, żeby zarobić pieniądze. Nie siedź po godzinach, nie oraj się czymś, czego nie możesz zmienić i wychodź po ośmiu, a najlepiej mniej, godzinach. Najmniejsza odpowiedzialność za możliwie jak największe pieniądze powinna być Twoim celem.
@czerwonyspagowiec: Ja mam takie objawy kiedy bardzo często zmieniam kontekst uwagi - czyli jednocześnie robie wiele rzeczy na raz i na zadnej jednej rzeczy się nie skupiam przez dłuższy czas. W pracy programuję i jak podczas pracy coś zajmuje mi więcej czasu (włączam testy albo przebudowuję aplikację) to przeglądam internet - wykop, 9gag, feedly, slack etc. Przez co mózg cały czas przyjmuje ciągle inne informacje. Robię to na tyle machinalnie że
@cojarobienawypoku: @czerwonyspagowiec: Ja teraz staram się mocno ograniczac przeszkadzacze i jeśli wiem, że coś mi zajme bardzo krótko to wolę bezczynnie poczekać albo przejść się po biurze albo zrobić coś innego co nie wymaga myślenia i skupienia na kolejnej rzeczy. Słabo mi to idzie bo nie mam az takiej samodyscypliny, ale zazwyczaj się lepiej czuję :)
@czerwonyspagowiec: nie patrz na wszystkie problemy naraz. Ustał priorytety i rób po kolei. W pierwszej pracy gdy zdarzyło mi się mieć Ok 20 otwartych tematów, wszystko na asap, a ja patrzyłem na to wszystko nie wiedząc za co sie zabrać. W efekcie nie zrobiłem nic i kończyło sie #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)