Wpis z mikrobloga

Hej Mirki mam pytanie. Jestem #programista15k jako freelancer. Mam jednak potrzebę zrobienia czegoś własnego. Mam 4 pomysły (2 programistyczne, 1 technologiczny i 1 specyficzny ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Jeden pomysł zrobiłem w 30% do MVP, jednak już zastanawiam się dalej nad realizacją i przydałoby mi się wsparcie. Chętnie założyłbym #startup i wziął #dotacje ale przydałaby mi się pomoc. Czy ktoś może korzystał, był w podobnej sytuacji i jest w stanie poradzić ?
  • 7
  • 0
@budyn jezeli chodzi o technologie w jakich operuje to full stack PHP laravel + vue.js. Projekt technologiczny by zakładał zaprogramowanie prostego układu + apka np react native, ale jakieś webowe też sobie poradzą bez problemu.
@jacobsonik: korzystał, był. Generalnie najczęściej nie docenia się innych gałęzi biznesu, np. z perspektywy programisty nie zawsze widać ile effortu trzeba włożyć w zarządzanie, Account management czy też działalność operacyjną. Często okazuje się to w trakcie, dlatego tak ważne jest dobre zaplanowanie wszystkiego.
Pisz co tam planujesz zrobić.
  • 0
@majk3l a jak zostałeś pomarańczka tylko po to żeby ukraść mój pomysł ? () czy jakieś startup housy są w ogóle sensowne ? Czy lepiej złapać jakiegoś mentora / inwestora ? Czy stricte dotacja ?
@jacobsonik: pomysł jest warty 1 zł + vat. I tyle mogę ci za niego przelać. ( ͡ ͜ʖ ͡)
A poza tym na 99% ktoś już miał ten sam pomysł wczesniej.
inwestor zabierze ci pół firmy za marne grosze i będzie oczekiwał rezultatów (czytaj - kasy).
A żeby dostać dotację trzeba mieć kapitał, doświadczenie, zespół, a poza tym i tak firmy wyłudzające dotacje będą lepiej ocenione
@karololo: skąd taki wniosek? Warto być świadomym, że ktoś już mógł to robić i uczyć się na jego błędach.

Poza tym nawet najlepszy pomysł sam w sobie nie jest nic wart.