Wpis z mikrobloga

Przejeżdżałem dziś przez najgłupszą instalację drogową Zikitu w Krakowie i mrygały światełka, stały dwa radiowozy, pogotowie tramwaj i samochód a na poboczu przewrócony rowerek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie domyślacie się o które miejsce chodzi. Tak o, ten kretynizm na odcinku ul. Na zjeździe przy Placu Bohaterów Getta. Zgodnie z moimi prognozami zrobiło się ślisko, już jakaś ameba rowerowa została trafiona przez tramwaj i jednocześnie samochód a wiem że będzie tego więcej. To przejście/ścieżka rowerowa z pierwszeństwem dla rowerzystów zacznie dopiero zbierać żniwa zwłaszcza w okresie jesienno zimowym a rowerowych idiotów wlatujących na pałę ze sporą szybkością na tego typu przybytki w Krakowie nie brakuje. Kto normalny robi coś takiego w tak ruchliwym miejscu i to dodatkowo kawałek w którym jest przejście zrobiony jest z kostki brukowej (w zimę istne lodowisko). Nie wspomnę już o tym jak debilnie okroili o pas ruchu w każdą stronę na deptaczek żeby rozszerzyć wyspę przystanku tramwajowego, chyba tylko by palacze mogli się oddalić od wiaty czekając na tramwaj bo żeby z tego ludzie korzystali to może widziałem z 2 osoby. Sorki za niedokładności co do 1:1 w rysunku ale google maps niestety nie posiada jeszcze obecnego rzutu widoku satelitarnego tego miejsca.
#krakow #zikit #mpk #komunikacjamiejska #transport #rower #mpkkrakow #polskiedrogi
s.....y - Przejeżdżałem dziś przez najgłupszą instalację drogową Zikitu w Krakowie i ...

źródło: comment_gteyxdgHpdA0HUHTPviVd3YTi7AxNzi9.jpg

Pobierz
  • 13
@TypowyPolskiFaszysta: W tym przypadku miałem natężenie a nie bóg wie jakieś prędkości. Ale rozumiem dlaczego wytknąłeś mi coś o czym nie wspomniałem sugerując że jestem bezmyślnym idotą wojna o plusiki ponad wszystko od osób które zobaczą tylko takowe wytknięcie nie zagłębiając się w temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°) @kubica941: Dokładnie ta zatoka dla pieszych to jest zagroda idotyzmu projektowania rozwiązań komunikacyjnych w mieście którym problemem nr.1
@Laksa: Mi tam zwężenia nie przeszkadzają jako tako, nawet je popieram ale czy są w całym mieście? polemizował bym. Mi chodziło tu bardziej o szkalowanie całokształtu tej zagrody i pomysłu z wywaleniem kostki w miejscu przejścia/przejazdu dla rowerów aniżeli skupiać się na zwężaniu pasów przed przejściem bo to nie jest problemem.
@s-k-fantasyfactory: ameba to musiała potrącić rowerzystę. Wydaje mi się, że tam jest ograniczenie do 30 kmh.


@janekpradera44: to sobie pojedź 30 km/h, ciekawe czy dostrzeżesz amebę która #!$%@?ąc tyle samo wypada znienacka Tobie zza pleców na przejazd rowerowy... Oczywiście najlepiej wieczorem, przy lekkiej mżawce. Przepisy są chore jeśli chodzi o te durne przejazdy dla rowerów.

Żeby nie było że jestem antyrowerowy - też sporo (jak na Wykop to pewnie mało)
@enron: gadasz głupoty. Ja mówię o przepisowej jeździe. Przy prędkości 30, masz wystarczająco czasu żeby zobaczyć na kilkanaście metrów ścieżki z jednej i drugiej strony i umożliwić przejazd rowerzyście. Organizator ruchu nie przewidział także na opisywanym skrzyżowaniu, żeby rowerzysta wyskakiwał zza pleców, a jeżeli by tak zrobił to nie wina organizatora. Jak dla mnie bardzo fajne rozwiązanie skrzyżowania. Oby więcej takich przejść, ścieżek rowerowych, tempa30, buspasów, P+R i może ludzie spod
@janekpradera44: ja nie mam nic przeciwko buspasom, P+R, ograniczeniom prędkości, kontrapasom rowerowym, uprzywilejowaniu pieszych. Mam natomiast dużo przeciwko przejazdom rowerowym, na których widoczność jest gówniana. Tak samo mam dużo przeciwko rowerzystom szybko przejeżdżających po tych przejazdach, podczas gdy pieszy teoretycznie naraża się na mandat jeśli przebiega po przejściu...
Przejazdy dla rowerów powinny zniknąć na rzecz przyzwolenia na przejazd z małą prędkościach po "zebrze". Ewentualnie mogą pozostać, ale wyłącznie jako dodatkowy pas