Wpis z mikrobloga

Czytając o kreatynie różne artykuły czy też oglądając wszelakich trenerów na YT wychodzi, że kreatyna to kreatyna. A więc czy jest różnica pomiędzy kreatyną od SFD albo KFD za 20 zł a tą np. od Universala albo od Olimpu po 40-60 zł i więcej (mam na myśli tylko monohydrant) ?
#mirkokoksy #suplementy #silownia
  • 12
@t-time: @gwynebleid:

Forma ma znaczenie nie ze względu na skuteczność, ale różne reakcje żołądkowe. Często mono niemikronizowane powoduje u wielu osób instant srakę. Wtedy mikronizowana wersja lub inna wersja zazwyczaj pomaga. Jeszcze istnieje jakiś % populacji (z tego co pamiętam 25 %) nonresponderów, gdzie też inna forma. No oczywiście dla wiekszości zwykłe mono będzie ok.
@Kasahara: Czyli generalnie patrzy się na skalę zmikronizowania ? Wchodząc w opis kreatyny za 20 zł od kfd jest informacja o 200 mesh, tak samo wchodząc w droższe kreatyny. Wychodzi więc na to, że nie ma między nimi różnicy w działaniu tym pożądanym, czyż nie ?
@deshix: tylko na podstawie obserwacji. Żadnym badaniem w warunkach domowych tego nie sprawdzisz. Ale tu równie dobrze może pomóc spożycie mono z posiłkiem, który zawiera np. kwas jabłkowy (jabłaczan) lub jakikolwiek inny przewodnik.

@t-time: z pewnością SFD nie jest bardzo zmikronizowana. Ogólnie to jest patent, który nazywa się "creapure". Jeśli kreatyna ma taki znaczek to znaczy, że robi ją wedle tego patentu.
@Kasahara: ale jak to ocenić? Np ja sobie biorę mono, w sumie to i tak zdaje sobie sprawę że to mało co pomaga, ale może na mnie to wcale nie działa? A nie mam odniesienia do innych form
@deshix: no, że właśnie nie daje Ci efektów siła/nabicie tak jakbyś niebrał. Wtedy wciągaj to z np. morele, jeżyny, jagody, wiśnie, winogrona, mirabelki, brzoskwinie, gruszki, śliwki lub sokiem z tych owoców i zobacz, czy jest róznica ¯\_(ツ)_/¯