Wpis z mikrobloga

niemiec:

- normalne zarobki
- nie musi sobie niczego odmawiać
- zakup nowego samochodu co kilka lat
- nie czeka w kolejkach do lekarza
- dostanie emeryturę na którą odkłada składki

polak:

- guwnozarobki
- musi wybierać między kurtką a butami
- skazany na zakatowany samochód po niemcu, po zakupie regeneruje turbinę, wtryski, wymienia dwumasę i jeszcze się cieszy bo sąsiad się zagotuje z zazdrości
- umiera w kolejkach do lekarza
- jeśli już dostanie emeryturę to nie będzie go stać nawet na leki

HURR ZACHÓD UPADA NIEMCY PODLUDZIE HERP WIELKA POLSKA WSTAJE Z KOLAN DERP DZIĘKUJEMY BEATO SZYDŁO

#neuropa #4konserwy #bekazpolakow #bekazwykopkow #bekazpodludzi
źródło: comment_UJVCW7jhafXz33KcxJNKoPPAECmV1eRg.jpg
  • 146
@niggerinthebox: sednia pensja? XD weź pod uwagę netto a potem koszty czynszów, mięsa, telefonu, internetu, paliwa, ubezpieczenia i wtedy zobaczymy czy tu się tak kolorowo żyje. Lolakw nWAW zarabiający 10k netto ma świetny poziom życia. A jak ma 14 netto to jest królem zycia. W Niemczech takie zarobki pozwala na skromna egzystencję
Wystarczyłoby że urodziłbym się 500km na zachód i żyłbym jak człowiek


@Byter: Wystarczyłoby żebyś się przeprowadził, ale tego nie zrobisz, bo to wymaga świadomego działania, a nie przypadku.
@RoastieRoast: Z wynajmem to wiem że jest tam ciężko a to jedynie przemawia za moim argumentem że Monachium to porządne miasto i tyle ludzi chce tam mieszkac, że jest dużo większy popyt niż podaż. I tak porównując ceny wynajmu nawet w najdroższym Monachium w porównaniu do średnich zarobków w Monachium wychodzi taniej niż w Warszawie gdzie w kilka lat ceny skoczyły bardzo dużo
@TS050: Niemiec - czyta 15 książek rocznie. Polak? 1, albo wcale. Wiedza to potęgi klucz, Niemcy to rozumieją, Polacy nie.

Aż 62 proc. Polaków powyżej 15. roku życia nie przeczytało w 2017 r. choćby jednej książki.


https://www.euractiv.pl/section/demokracja/news/swiatowy-dzien-ksiazki-czyli-jak-polacy-czytaja-na-tle-europy/

W tym kraju nigdy nie będzie dobrze materialnie, dopóki hołduje się głupocie, finansuje Rydzyków i pomniki zmarłych prezydentów, a ma w dupie zdrowie, inwestycje w naukę, energie odnawialne i ułatwianie prowadzenia i rozwoju biznesu.
@niggerinthebox: jeżeli chodzi o samo miasto (miejsca, historia, możliwości spędzania wolnego czasu), to wwa bije Monachium o głowę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli kiedyś pojedziesz, pomieszkasz trochę, to zobaczysz, że tak naprawdę jest to największa wieś na świecie (oczywiście nie chcę tym nikogo atakować, tak tylko wtrącam swoje 3 grosze)
@Bellie: Czyli jak słucham audiobooków to nie wpisuję się w te statystyki. Czyli jak oglądam wartościowy materiał na Youtube to jestem głupszy? Przepraszam, ale wiedze można przekazywać w ciekawszej formie niż tylko książki.
Wystarczyłoby że urodziłbym się 500km na zachód i żyłbym jak człowiek

@Byter: To fajnei masz. Ja 500 km na zachód od siebie nadal mam Polskę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chigcht: A pozostałe dobre geny uciekają, bo na uczelni zarabia się mniej niż w Biedronce :)

@jak_zapomniec:

50 zl na godzine dla zwyklego mgr to malo ? Radzę poczytac bip jakiejś uczelni. Co prawda to jest stawka jak na budowie u niemca ale jesteśmy w Polsce
Wy serio myślicie, że w Niemczech jest nieskończone bogactwo i każdy chodzi w ciuchach versace? xD Mam przyjaciela Niemca i teraz wcale nie jest tak różowo. Są też wysokie podatki, koszt wynajmu jest wysoki, ubezpieczenie samochodu jest w #!$%@? drogie, życie jest droższe niż w Polsce. W Niemczech trudno jest przebić się poza pewien poziom, możesz być specjalistą w danej branży, a zarabiasz i tak tylko 2x więcej niż kasjer czy sprzątaczka.
@LajfIsBjutiful Ja to i tak sobie jeszcze w miarę dobrze radzę. Staram się chwytać jakichś dorywczych prac/korepetycji, aby przynajmniej chociaż trochę dorobić. Właśnie teraz wracam z zajęć od ucznia. A mówią że milenialsy takie leniwe XD. Jakbym nie miał studiów, to co drugi weekend też bym coś sobie dodatkowego przytulił. Ale kiedyś trzeba odpocząć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Marek1991: "Polska jest jednym z krajów, w których płaca minimalna jest najniższa w całej Europie. W 2018 roku wynosi ona 2100 zł brutto, czyli niespełna 500 euro. Dla porównania — mieszkańcy Hiszpanii i Słowenii zarobią dwa razy więcej, a Niemcy i Irlandczycy aż trzy razy tyle. Najwyższa płaca minimalna – 2 tysiące euro obowiązuje w Luksemburgu. To ponad 4 razy więcej niż w naszym kraju. "
@TS050: o boze tak bardzo ja XD po oplaceniu rachunkow i raty na prawko jazdy nawet nie musialam wybierac czy kupowac kurtke czy buty - bo na nic mnie nie stac i wezme to co (moze) mi sie trafi w lumpeksie XD a u lekarza nawet w kolejce nie musze czekac bo mnie wykopali z przychodni bo juz nie przyjmuja kart zgloszeniowych.
@NapalInTheMorning: jesli odkladasz. Znam kilka osob na emerturze w niemczech, ktorzy liczyli tylko na emeryture standardowa bieduja na niej. Ci niemcy, ktorych widzimy mieli wiecej niz jeden filar.... U nas nas pozbawili okradajac z 2 filaru i obawiam sie, ze okradna jeszcze nie raz....
@TS050: Czysta prawda! A kto temu winien? Moim zdaniem to głupi naród wychowany w dobie PRL który teraz rządzi bo ma większość w wyborach. Pracowałem w PL 3 lata i nie bałem sie podejść do szefa po podwyżkę i zawsze ją dostawałem. A leśne dziadki z firmy co pracują po 10 lat na jednej maszynie się boją bo jeszcze go zwolni i co on pocznie xD A mi w firmie aż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
To prawda, Wczoraj po opłaceniu mieszkania, rachunków, studiów zaocznych, karty miejskiej musiałem wybrać co kupić - buty, czy spodnie XD.


@Maliszak: #!$%@?, powodzi się somsiad. Ja to opłaciłem kredyt, mieszkanie, rachunki, bilet i mogę kupić minus chleb i minus bułkę.
( ͡° ʖ̯ ͡°)