Wpis z mikrobloga

Mirki, szczególnie znające się na fizjoterapii, proszę o pomoc. Po serii ciężkich (dla mnie) przysiadów przednich moje kolana zaczęły wydawać dziwne dźwięki, szczególnie jedno, i lekko bolały po treningu. Dźwięk przypomina coś jakby chrupanie i delikatnie coś przeskakuje w okolicy wewnętrznej części rzepki..Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem, przysiady i inne ćwiczenia wielostawowe robię od dawna. Ostatnio przesadziłem trochę z treningiem, dorzuciłem zarzut siłowy, którego technika u mnie kuleje.

Trwa to już 6. dzień. Od tego czasu nie wykonuję żadnych ćwiczeń, które angażują staw kolanowy, a wciąż przy zwykłym przysiadzie bez obciążenia po przejściu mniej więcej przez punkt "na zaliczenie" (biodra poniżej linii kolan) zaczynają się te odgłosy, przeskakiwanie i lekki ból.

Boję się bardzo, że coś poważnie #!$%@?łem :(. Na dniach pójdę do fizjoterapeuty. Co to może być? Co mi może dolegać? Co mam robić? Jakieś rozciągania, maście przeciwzapalne, suplementowanie kolagenu i innych?

#mikrokoksy #fizjoterapia #sport #medycyna
  • 8
@Czlowiek_Wielofunkcyjny: mi raz strzelilo cos w kolanie o dziwo przy intensywnej rozgrzewce jak robilem przysiady bez sztangi. Co prawda bólu nie bylo ale przy zginanie ciągle mi przeskakiwalo cos w srodku. Przeszło po chyba tygodniu. Tylko ze ja nie mialem zadnego bólu tylko to irytujące przeskakiwanie jakiby kosci w srodku. Fizjo powiedzial ze jesli nie boli to nie ma problemu tak samo jak w barkach. Wydaje mi sie ze jednak to
@Czlowiek_Wielofunkcyjny Najlepiej zrobić rtg na szybko na sorze, jak nic nie wyjdzie to jeszcze usg, wtedy można do fizjo uderzyć na testy (trakcja, końcowy opór i palpacja głównie) to być może coś wyczuje

@Qulis "Dzień dobry, boli mnie kolano po przysiadzie" - "Proszę zrobić rezonans i nie ćwiczyć, 150zł"
Tak by to wyglądało, gdyby poszedł na nfz to by czekał najpierw ~3msc w najlepszym przypadku na wizytę. Ortopedzi ch*ja się znają w
@Poemat: To czas zacząć wybierać dobrych specjalistów, prywatnie bo na nfz nie ma co liczyć. Równie dobrze możesz trafić na złego fizjo co na ortopedę więc takie gadanie nie ma sensu. Przy jakichś małych kontuzjach śmiało można iść do fizjoterapeuty ale w przypadku OP raczej czym prędzej szukał bym dobrego ortopedy.
@Qulis: O fizjo zazwyczaj się pyta z polecenia niż idzie to pierwszego z ogłoszenia. A odnośnie ortopedów napisałem już jak to wygląda w Polsce, nie chcę mi się więcej, znam system dosyć dobrze ¯\_(ツ)_/¯