Wpis z mikrobloga

Czy idąc do sklepu po bułki potraficie samemu zdecydować ile wam potrzeba?
Czy idąc ulicą, potraficie się opanować i nie gwałcić i nie zabijać, nie przez strach przed karą, ale po prostu nie macie takich ciągot?
Czy korzystając w hotelu szwedzkiego jecie tyle ile chcecie, a nie obżeracie się do porzygu i nie zabieracie w siatkach jedzenia na kolejny dzień?
Czy odwiedzając kolegę, albo inną firmę, nie próbujecie sobie przywłaszczyć rzeczy które się wam podobają?

Gratulacje, macie pojęcie o moralności, zrobiliście to, nie potrzebowaliście do tego spisanego kodeksu, który groziłby wam śmiercią za złamanie jakichś przepisów. Jesteście ludźmi dorosłymi i niezaburzonymi.

A dlaczego to pisze? Spotkałem tutaj paru katototalibanów kapitalistów, którzy uznali że jakby ludzie mogli jeść tyle ile chcą, to jedliby do porzygu, jakby mogli kraść i gwałcić to by kradli i gwałcili, i że ludzie nie potrafią sami określić swoich potrzeb. Dlatego wg nich potrzebne jest surowe prawo, i koreksy, najlepiej te boskie.

#antykapitalizm #bekazkatoli #religia #moralnosc #filozofia
L.....e - Czy idąc do sklepu po bułki potraficie samemu zdecydować ile wam potrzeba? ...

źródło: comment_oeLNzMWByj6aHmvEdjp6u00UGZA1OIrZ.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@AgentDTzZachodu:
Oczywiście mówie o obaleniu ich teorii gdybyś miał jakieś wątpliwości
Einstein

"Model Wszechświata stacjonarnego Einsteina współczesna nauka traktuje jako nieaktualny, przypisując mu wartość jedynie historyczną.

Ale wielu fizyków udaje, że tego nie widzi, zachwycają się OTW i mówią, że przyszłość pokaże, że to właśnie Einstein był najbliższy prawdy..

Warto przypomnieć jak sam Einstein już po wielu latach oceniał swoją teorię względności, wątpiąc w to co sam stworzył."

Nie będe się
  • Odpowiedz
@PolskaPrawica:

przypuśćmy, że w Polsce władzę przejmuje teraz skrajna chrześcijańska dyktatura, która torturowałaby ateistów, pakowała homoseksualistów do komór gazowych, zmuszała do chodzenia kościoła i nauczała w szkołach kreacjonizmu. Czy twoja opinia, że to co oni robią jest złe jest arbitralna?


W moim mniemaniu jest to złe, w ich mniemaniu jest to dobre. Dojrzałe społeczeństwo potępia odebranie wolności czy bezpośrednią krzywdę w stosunku do kogokolwiek w pełni świadomego i sprawnego, dlatego że
  • Odpowiedz
@SkarlaXD: Napewno 100% wszystkiego nie było strzałem w dziesiątkę, nikt nie jest idealny, jednak te teorie wciąż istnieją i mają się świetnie. Co do Freuda to zmarł w 1939 "kilkaset lat temu". Teoria Ego i projekcji jest jak najbardziej aktualna. Kolega założyciel posta co się wytrząsa zwyczajnie nie ma pojęcia o co chodzi w religiach bo te są zgodne całkowicie z nauką, psychologią itd.
  • Odpowiedz
@Lucifer_vult_animae_tuae:

każda zorganizowana religia monoteistyczna jest źródłem zła, pisałem to wiele razy.

najlepsze jest to że to nawet nie są religie monoteistyczne xD bo weźmy takie chrześcijaństwo: gdyby fatycznie było monoteistyczne, to bóg byłby źródłem wszystkiego. A czy chrześcijanin przyzna się do tego, że bóg w którego wierzy jest też źródłem zła? Oczywiście że nie, źródłem zła jest szatan - a więc mamy dualizm xD Ponadto weźmy tych wszystkich świętych, przecież
  • Odpowiedz
@samjesteszajety: Hehe, racja, ale ty myślisz jak to analizujesz, ale trzeba po katolicku. Jest jeden bóg, on za wszystko odpowiada, no chyba że za zło, wtedy jest szatan, no i jeszcze jest Jezus i Duch święty, oni to też bóg, ale to ten sam bóg na początku, są też święci, ale to też nie bóg, chociaż są święci.
  • Odpowiedz
@samjesteszajety: Ale szatan jest dziełem Boga wg chrześcijaństwa, a i chrześcijanie tłumaczą zło jak o brak dobra.
A poza tym zło religii monoteistycznych wynika z ich zinstytucjonalizowania. Monoteizm bez hierarchicznych instytucji nie istnieje; ludzie zawsze dążą do politeizmu – a hierarchie są źródłem władzy, więc w dalszej kolejności nadużyć i opresji.
  • Odpowiedz