Wpis z mikrobloga

Drodzy Mircy! Pytanie dla niektórych może być banalne, ale mi sprawia pewną zagwozdkę. Jak ładować telefon #oneplus? Naczytałem się, że szybkie ładowanie potrafi dać w kość baterii ( #quickcharge - bateria w tel. się nagrzewa, ładowarka także), natomiast w #dashcharge to ładowarka się nagrzewa, a nie bateria w tel., co jest lepszym rozwiązaniem dla baterii. Niemniej jednak zastanawiam się, jak to wygląda w praktyce. Czy dla baterii w #oneplus6 bez różnicy, że ładuję telefon oryginalną ładowarką (szybkie ładowanie) czy zwykłą (wolniejszą - w moim przypadku ładowarka #qc 4.0 z kablem od Oneplusa, ale telefon nie traktuje tego jako szybkie ładowanie)? Znajomy ma #xiaomi #mi6, które ma QC i zauważył, że gdy ładuje telefon szybką ładowarką, to bateria szybciej pada, a gdy zwykłą, tą wolniejszą - bateria mniej schodzi, telefon działa dłużej i to wyraźnie.
Reasumując: czy sensowne jest ładowanie Oneplusa zwykłą ładowarką? Czy bateria będzie miała lżej, czy bez różnicy i tylko przedłużam trwanie ładowania?
#oneplus #oneplus6 #op #op6 #ladowanie #ladowarki #bateria #baterie #dashcharge #quickcharge
  • 10
@malimalinello Co do ładowania to dobrze słyszałeś, że przy 15-20% trzeba podpinać już pod ładowarkę. Możesz i w ciągu dnia podładować, ponieważ w bateriach jeden cykl to 100% baterii niezależnie czy rozładujesz od 100% do 0 czy od 100 do 50%, naładujesz do 100 i rozładujesz do 50% znowu.