Wpis z mikrobloga

@JustJoinIT: Podrzucam Prasówkę Technologiczną, znajdziecie w niej sporo wartościowej wiedzy. Tym razem m.in. o jak Sztuczna Inteligencja coraz lepiej rozumie język ludzi, o rekonstrukcji piersi przez robota czy o zasadach skalowalności #bigdata. Udanego weekendu Mirki i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-> Zapisz się na mirkolistę: https://mirkolisty.pvu.pl/list/kqLmWfjCV96YaWzk
-> AlertTag: #justnewsit

01) Większość naszych urządzeń używa obecnie baterii litowo-jonowych, co skutkuje koniecznością częstego ładowania urządzeń. Dzięki nowej fluorowej baterii niedługo będziesz mógł ładować swoje urządzenie raz w tygodniu!
Link: https://www.iflscience.com/technology/new-fluoride-battery-could-be-charged-just-once-a-week/

02) Czy da się “schować Słońce w pudełku” i wykorzystać w razie potrzeby? Zespół inżynierów #mit opracował nowy projekt koncepcyjny aby tego dokonać.
Link: https://www.iflscience.com/technology/sun-in-a-box-could-help-renewables-deliver-energy-on-demand/

03) W jednym ze swoich firmowych artykułów, pokazali jak uruchomić pojedynczy node Parity na #aws. Dla większości zastosowań posiadanie jednego własnego node’a Parity to z pewnością lepszy pomysł, niż poleganie na niezawodności zewnętrznej publicznej infrastruktury, np. #infury. Dziś Marek Kowalski. Współzałożyciel i CTO w Rumble Fish Blockchain Development pokaże jak zbudować własną Infurę na AWS.
Link: https://geek.justjoin.it/zbudowac-wlasna-infure-aws-uzywajac-frameworku-serverless/

04) Pokemon Go cieszyło się w dniu swojej premiery olbrzymią popularnością, która znacznie spadła na przełomie ostatnich lat. Sam koncept leżący u podstaw tej gry, cały czas ma duży potencjał, dlatego w październiku tego roku pojawiło się wielu naśladowców Pokemon Go. Czy pobiją rekord?
Link: https://mobilni.pl/technologia/alternatywy-dla-pokemon-go/

05) #ai coraz lepiej rozumie język ludzi. Do jakich jeszcze wniosków doszli badacze ze Stanford?
Link: https://www.technology.org/2018/12/14/a-stanford-led-survey-of-trends-in-artificial-intelligence-finds-advances-in-working-with-human-languages-global-reach/

06) Roboty pomagające ludziom przy skomplikowanych operacjach nikogo dziś już nie dziwią. Chirurdzy z Pensylwanii dokonali jednak pierwszej na świecie robotycznej rekonstrukcji piersi.
Link: https://www.technology.org/2018/12/13/penn-medicine-surgeons-perform-worlds-first-robotic-bilateral-breast-reconstruction/

07) W tym wpisie nie pokażę Ci jak zainstalować #kotlin, ale przedstawię kilka podstawowych fragmentów kodów Javowych oraz ich transformację do kodu Kotlinowego. Zobaczysz, jak bardzo niektóre rzeczy można uprościć uzyskując taki sam lub zbliżony efekt końcowy. Artykuł przyda się osobom, które chcą wdrożyć Kotlina do projektu i zaczynają przepisywać niektóre funkcjonalności z #java.
Link: https://geek.justjoin.it/transformacja-javy-kotlina-proste-przyklady/

08) Kiedy smartfony z Chin pojawiły się na polskim rynku, były zaledwie tanią alternatywą tego, co oferowały zachodnie marki. Tak było do czasu. Czy obecnie smartfony z Chin są najbardziej innowacyjne na świecie?
Link: https://mobilni.pl/technologia/chinskie-smartfony/

09) Pamiętasz jak oglądałeś “Powrót do przyszłości 2” i marzyłeś o samozapinających się butach, które nosił Marty McFly? Mamy dobrą wiadomość: E-ubrania powoli stają się codziennością!
Link: https://mobilni.pl/technologia/e-ubrania/

10) Pierwsze spojrzenie na nowe hooks #api react-spring 7. Adetutu John w obszernym artykule wyjaśnia jakie to przynosi korzyści
Link: https://medium.com/@johnadetutu90/react-spring-just-got-hooked-32bd672e3bb7

11) Jakiś czas temu #aws Lambda ogłosiło oficjalne wsparcie dla #ruby, co oznaczało, że wszyscy możemy tworzyć aplikacje bezserwerowe w języku, który kochamy. Autor wyjaśnia w jaki sposób uruchomić Sinatrę na AWS Lambda.
Link: https://blog.eq8.eu/article/sinatra-on-aws-lambda.html

12) Wykorzystanie Suspense do asynchronicznego ładowania komponentów #react w łatwy i intuicyjny sposób.
Link: https://itnext.io/async-react-using-react-router-suspense-a86ade1176dc

13) Z artykułu Camillo Visini dowiesz się jak przyśpieszyć bezserwerowy workflow wdrażając funkcję AWS Lambda Python za pomocą PyCharm. Autor przedstawia instrukcję dotycząca instalacji i konfiguracji #pycharm i Twojego lokalnego środowiska programistycznego oraz jak wdrożyć swoją pierwszą bezserwerową fukcję bezpośrednio do AWS Lambda.
Link: https://camillovisini.com/deploy-serverless-python-functions-aws-lambda-pycharm/

14) 8 wdrożeniowych aplikacji #react i opcji hostingu na 2019 rok - przydatne rozwiązania do wdrożenia i hostingu aplikacji w chmurze. W artykule wzięto pod lupę kilka opcji, które programiści najchętniej wybierają, aby wdrożyć swoje aplikacje React.
Link: https://blog.bitsrc.io/8-react-application-deployment-and-hosting-options-for-2019-ab4d668309fd

15) Jakiś czas temu Microsoft ogłosił aktualizację Outlooka dla iOS z rozpoznawalnymi awatarami i zoptymalizowaną funkcjonalnością przeciągania i przewijania, dzięki czemu jest jeszcze lepsza i szybsza niż kiedykolwiek!
Link: https://www.c-sharpcorner.com/news/microsoft-releases-updates-to-outlook-for-ios

16) Prometheus to rozwiązanie open source do monitorowania zbudowane z natywną obsługą wykrywania usług, dzięki czemu jest idealnym kandydatem do monitorowania usług w dynamicznym środowisku.Jak działa z aplikacją Go?
Link: https://scot.coffee/2018/12/monitoring-go-applications-with-prometheus/

17) [Video] Testowanie systemów stateful z PropCheck w #elixir. Wprowadzenie do wykorzystania Property Based Testing w stateful systemach.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=ZJC2ekGINTw

18) 4 zasady skalowalnych systemów #bigdata. W artykule Paweł Koperek streszcza je i wprowadza do dzisiejszego kontekstu technologicznego.
Link: https://medium.com/analytics-and-data/four-principles-of-scalable-big-data-systems-7e830778d0d0

19) Technicy powinni porzucić swoje rzemiosło! Tyler Elliot Bettilyon w ciekawym artykule wyjaśnia dlaczego według niego, ludzie powinni chcieć ucieczki ze świata techniki.
Link: https://medium.com/s/story/technologists-should-abandon-their-craft-69e874e7e68b

20) Najgłębszy problem związany z deep learning. - Kilka refleksji autora na temat przypadkowej burzy na Twitterze, przyszłości #ai i deep learning, i o tym co się stanie kiedy pomylisz autobus szkolny z pługiem śnieżnym.
Link: https://medium.com/@GaryMarcus/the-deepest-problem-with-deep-learning-91c5991f5695

21) Internet szerokopasmowy vs internet 5G. Porównanie zalet i wad obu rozwiązań, aby dać wyobrażenie o tym, czego się spodziewać , gdy nadejdzie moment wyboru między tymi dwoma.
Link: https://medium.com/@nathin.john7877/broadband-internet-vs-5g-internet-access-4c940782f2b2

22) Rewolucja Internet of Things. Autor wyjaśnia, że #iot należy uznać za podobny do rewolucji przemysłowej lub cyfrowej. Dlaczego? O tym w artykule:
Link: https://medium.com/@dgeiling1997/the-internet-of-things-revolution-bd23c3e6798d

23) Wojna, pokój i technologia. Pracownik branży zbrojeniowej w ciekawym artykule o przyszłości wojny. (Uwaga! Dużo inspiracji serialem “Black Mirror”)
Link: https://medium.com/@elinaclavelli/war-peace-and-technology-e3a874575f64

24) Granie w gry to ulubione zajęcie wielu osób na całym świecie. Jak się okazuje można wykorzystać je nie tylko do rozrywki, ale również jako źródło pieniędzy. Jak zarabiać grając w gry?
Link: http://www.itechinfo.pl/jak-zarabiac-grajac-w-gry/

25) Pierwsze pytanie jakie się nasuwa to „po co miałbym budować własną bibliotekę?” Jedni powiedzą: „Po to, aby stworzyć nowy framework, który będzie lepszy od framework’a X!” Dla Piotra Czecha z Huro budowanie biblioteki jest jednak bardziej prozaiczne. Po prostu nie lubi się powtarzać.
Link: https://geek.justjoin.it/zbudowac-wlasna-biblioteke-oparciu-o-angulara/

#naukaprogramowania #programowanie #programista15k #technologia #informatyk #ciekawostki #justjoinit #angularjs
JustJoinIT - @JustJoinIT: Podrzucam Prasówkę Technologiczną, znajdziecie w niej sporo...

źródło: comment_GhMP52CegWJnE1dcguOlA9RP2n8R7n9b.jpg

Pobierz
  • 2