Wpis z mikrobloga

Czołem mireczki. Dzisiaj w domu odwiedził mnie domokrążca z Energi i nagabywał na podpisanie aneksu do umowy na dostawy prądu, gwarantującej stała podwyżkę prądu o 10 gr na za kW na 12 miesięcy w związku z podwyzkami prądu od przyszłego roku. Powiem szczerze że zbil mnie z tropu i nie wiem co o tym myśleć. Warto nie warto? Ktoś coś? #olsztyn
#energetyka
  • 16
@JohnnyFajf Tu zapewne chodzi o to (jeśli to faktycznie przedstawiciel Energi), żeby podpisać umowę o 10gr wyższa i nie martwić się tym o ile prąd pójdzie w górę. Taka inwestycja 10gr - tanieje - tracisz, Energa zyskuje; drożeje 20gr - jesteś 10gr do przodu bo masz korzystną umowę.
@H2ObezGMO: u mnie też był. Wprosił się twierdząc, że nie odesłaliśmy jakiegoś tam rodo i to trzeba szybko wypełnić. Wpuściłem a ten od razu, że ceny prądu mają wzrosną o 30-40%, a jak podpiszemy to stała cena gwarantowana przez rok. Mówię ok, dawaj pan te rodo i tą stałą cenę a ten wyciąga jakieś ubezpieczenia od pzu. Mówię, że nie chcę żadnego ubezpieczenia - nie, nie, nie, musi pan to podpisać.
@H2ObezGMO: Pamiętaj, że oprócz ceny prądu płacisz też różnego rodzaju opłaty stałe. Może myk polega na tym, że cena prądu wzrośnie mniej niż gdybyś nie podpisał, ale odbiją to sobie na tych innych opłatach?
Ja mam niemiłe wspomnienia związane z telefoniczną próbą wciśnięcia mi innej umowy przez Energę. Babka zadzwoniła i tak szybko wypluwała słowa, że ani nie zdążyłem zapamiętać ile teraz mam i ile miałbym mieć w nowej umowie. Jak
@pablo397 #!$%@? właśnie tego się spodziewałem. Ja mówię do goscia że nikt go nie zapowiadał ani mailowo ani telefonicznie że też pójdę do biura w razie czego. Ale u mnie nie był namolny
@H2ObezGMO: Z dużym prawdopodobieństwem był to przedstawiciel Energa. Ostatnio widziałem sporo ogłoszeń, że poszukują przedstawicieli D2D, więc pewnie coraz więcej będzie się ich kręcić po ludziach.
Kisnę z tej super oferty. Jeśli będą podwyżki to mniej więcej o te 20-30%, ale nie masz opłaty handlowej i innych pierdół :) A i tak URE raz do roku zatwierdza taryfy, więc i tak w ciągu roku nie mogą Ci tego sami z siebie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@H2ObezGMO: W Polsce jest dostawca prądu (w Olsztynie akurat Energa) i sprzedawca prądu. Sprzedawców jest ostatnio bardzo dużo i właśnie oni chodzą po domach. Podpisanie z nimi umowy to zmiana sprzedawcy. Lepiej tego nie robić, bo to zazwyczaj jakieś małe firmy.
@H2ObezGMO: co prawda nie w Olsztynie, ale u moich rodzicow byli kiedys ludzie ktorzy lodawali sie zs energe. Rodzice podpisali umowe z rzekoma nosa taryfa, po czym za miesiac przyslali umowe i okazalo sie ze to firma Duon :)
@JohnnyFajf: @tepiciel_absurdow: @Luszian: @Luna98x: mi próbowali wcisnąć tą ofertę:
https://www.energa.pl/mega-korzysc
https://www.energa.pl/object.php/act/sho/oid/08677cd7a407c8ef2fc46d5b76a8b814/v/1545295806 regulamin z cenami

Mi na szybko licząc podniesli by cenę prądu o 28%, doszła by opłata handlowa 20zł w zamian za jakiś tam bon na 200 zł i assistance elektryka na 1400zł i gwarancja ceny na 12 miesięcy. Super oferta bulwo, jak często w ciągu roku wzywacie elektryka na naprawy za 1400 zł?