Wpis z mikrobloga

#pracbaza #pracait #korposwiat

Kiedy chodzicie na rozmowy rekrutacyjne jak pracujecie?

Tyle mówi się o tym, że programista powinien dosyć często zmieniać pracę. Jeśli jednak już pracuje się na cały etat to ciężko znaleźć czas na rozmowę rekrutacyjną. Telefon to jeszcze pół biedy, bo można wyjść przed firmę i pogadać.

Ale kiedy jechać na rozmowę? Przed pracą o 7 lub po pracy o 18? Firmy chcą ustawiać spotkania w takich godzinach? A może na każdą rozmowę bierzecie urlop? Ale jak rozmów jest kilka (a trzeba kilka, żeby dobrze wybrać), to szkoda tych dni.

Kiedy chodzicie na rozmowy rekrutacyjne?

  • Przed pracą (np. o 7) 3.1% (2)
  • Po pracy (np. o 18) 3.1% (2)
  • Biorę urlop 33.8% (22)
  • Wychodzę w środku dnia 27.7% (18)
  • Biorę zdalną na ten dzień 7.7% (5)
  • Pracuję tylko zdalnie 6.2% (4)
  • Nie pracuję na pełen etat 4.6% (3)
  • Nie chodzę na rozmowy jak mam pracę 13.8% (9)

Oddanych głosów: 65

  • 11
możesz np wyjść wcześniej i odrobić nazajutrz, lub umówić się na rano i zostać chwilę po pracy,


@wielkibanan: wychodzi, że dla mnie to jedyne sensowne wyjście. Chciałem zobaczyć jak robią inni. Niby mam elastyczne godziny pracy, ale przed godziną x muszę być w pracy i do godziny y też muszę być w pracy. Czyli i tak wychodzi, że razem z dojazdem to w innej firmie musiałbym być bardzo wcześniej albo bardzo
@Czarzy: bo jest takie parcie na rynku. Jak siedzisz 2-3 lata, to znaczy że się zasiedziałeś. Dodatkowo trudniej o podwyżkę w tej samej firmie. No i żeby zobaczyć inne projekty, podejścia, technologie.
@mk321 no kasę ująłem, po prostu nie rozumiem tego przekonania wszystkich że powinno się co chwila zmieniać pracę bo tak usłyszeli i tak trzeba

Jak jest dobrze w jednej firmie to nie widzę sensu