Wpis z mikrobloga

@JustJoinIT: Siema Mirki i Mirabelki! Robimy nasze pierwsze #rozdajo wraz z Stigem z Just Join IT. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W końcu nowy rok, nowi my ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do zgarnięcia jest bluza z logiem Just Join IT, tak jak na fotce lub w innych kolorach wedle gustu.

Co trzeba zrobić? Wystarczy, że opiszesz największy absurd podczas rekrutacji w IT jaki Ci się zdarzył.

1. Najbardziej plusowany wygrywa
2. Każdy może brać udział
3. #rozdajo trwa 2 dni, czyli do piątku o 16:00 (11.01.2019)

Uprzedzając pytania, w przyszłych #rozdajo będą także do zgarnięcia ciekawe artefakty z branży IT. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście później zrobimy podsumowanie największych absurdów podczas rekrutacji w branży IT. Tak by nieco doedukować się naszą branżę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #it #technologia #programista15k #justjoinit #stigjustjoinit
JustJoinIT - @JustJoinIT: Siema Mirki i Mirabelki! Robimy nasze pierwsze #Rozdajo wra...

źródło: comment_ohK8uP78Ai1BK3OTRFwV11NdVmxr7QFL.jpg

Pobierz
  • 56
Mi kiedyś powiedzieli w jednej firmie, że zaprosili mnie na rekrutacje, żeby mnie zobaczyć. Bo się zastanawiali, co człowiek z moim doświadczeniem szuka w ich firmie :) i dodali, że nie stać ich po prostu na zatrudnienie mnie. To mimo wszystko była fajna, szczera rozmowa, którą dobrze wspominam
Programista 2 lata -> Tester automatyzujący 0, no bo raz się żyje.
Przychodzi taki pan "Senior QA". Nie ma mojego CV, ale babka z HRu dała mu notkę, że doświadczony tester jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na start już mówi, że nie zna żadnych z technologii wypisanych w ofercie pracy, więc sklepał sobie na kartce pierwsze lepsze zapytania z neta pod frazą "Pytania których możesz się spodziewać na
Prezes jednej firmy spytał mnie jak mam zamiar pisać na klawiaturze, bo nie mam lewej dłoni. 10 lat doświadczenia nie wystarczało jako dowód, że klawiatura mi nie obca. Już nie mówiąc o takim tworze jak one-handed-dvorak. Chyba nawet jakiś paragraf na to jest. Ale widocznie ten Pan szukał maszynistki a nie developera.
Historia mojego kolegi - człowieka który chyba nigdy nie założył w życiu niczego innego niż t-shirt.

Poszedł sobie na rozmowę do jednego z banków j(ak zawsze w standardowym ubiorze). Pani od HR-ów od razu na wstępie do niego z tekstem:

- Panie Tomaszu ale ma Pan świadomośc że na codzień u nas z firmie obowijązuje strój formalny tj. krawat, garnitur, etc. - ewentualnie w najgorszym przypadku koszula

Na co mój kolega:

-
@JustJoinIT: Przyszedłem na rozmowę o pracę na stanowisko grafika komputerowego, którą to rozmowę prowadził szef działu IT (XD) pytając mnie o moje umiejętności w Javie (do tamtej pory napisałem zaledwie kilka linijek w htmlu dla strony statycznej i zmieniłem szerokość baneru w stylach CSS). Opowiedziałem facetowi jakieś bzdury, a pisania prostych (bo jak się okazało sami nie wiedzieli czego potrzebują) ficzerów dla front-endu ich witryny uczyłem się otrzymując stałą pensję w
@JustJoinIT: mam tego całą masę...

Z takich najbardziej absurdalnych - duże wrocławskie korpo - rozmowa na senior testera. Na koniec dostaje pytanie, jak przetestowałbym pilota od TV w tej salce i mam podać 3 najważniejsze wg mnie scenariusze testowe. Ofc brak jakiejkolwiek specyfikacji etc.

Wiec mówie, że z racji tego, że to pilot od tego TV i siedzimy w salce spotkan to zakładam, że najwazniejsze bedzie wlaczenie/wylaczenie TV, zmiana zrodla obrazu