Wpis z mikrobloga

@JustJoinIT: Siema Mirki i Mirabelki! Robimy nasze pierwsze #rozdajo wraz z Stigem z Just Join IT. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W końcu nowy rok, nowi my ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do zgarnięcia jest bluza z logiem Just Join IT, tak jak na fotce lub w innych kolorach wedle gustu.

Co trzeba zrobić? Wystarczy, że opiszesz największy absurd podczas rekrutacji w IT jaki Ci się zdarzył.

1. Najbardziej plusowany wygrywa
2. Każdy może brać udział
3. #rozdajo trwa 2 dni, czyli do piątku o 16:00 (11.01.2019)

Uprzedzając pytania, w przyszłych #rozdajo będą także do zgarnięcia ciekawe artefakty z branży IT. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście później zrobimy podsumowanie największych absurdów podczas rekrutacji w branży IT. Tak by nieco doedukować się naszą branżę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #it #technologia #programista15k #justjoinit #stigjustjoinit
JustJoinIT - @JustJoinIT: Siema Mirki i Mirabelki! Robimy nasze pierwsze #Rozdajo wra...

źródło: comment_ohK8uP78Ai1BK3OTRFwV11NdVmxr7QFL.jpg

Pobierz
  • 56
Zapraszanie na podpisanie umowy do biura na drugim końcu Polski przy pracy zdalnej. Po pytaniu czy to konieczne przy pracy zdalnej okazało się, że Pani z HR w końcu przyznała, że to jednak praca na miejscu mimo, że wcześniej potwierdzała 3 razy, że to praca zdalna.
Pisanie ofert prac... tfu pytań o otwartość na nowe wyzwania w karierze zawodowej bez podawania lokalizacji nawet nie wspominam, bo to chyba standard na #linkedin
No dobra. To nie była moja pierwsza praca. Przyszedłem na rozmowę na stanowisko konsultanta-programisty. Przez pierwsze pół godziny maglował mnie starszy mężczyzna. Kazał mi rozwiązać całki (całe szczęście to był ostatni rok studiów więc jeszcze pamiętałem co i jak), następnie nazwac symbole kilku bramek logicznych i elementów elektronicznych. Złapał mnie w zasadzie na tym że wiedziałem że mam przed sobą tranzystor, ale nie wiem jakiego typu. Po rozmowe po angielsku stwierdził że
Dawno dawno temu byłem na pewnej rozmowie rekrutacyjnej w firmie IT. Kandydowałem na stanowisko programisty C#. Wielkie było moje zdziwienie, kiedy na rozmowie rekrutacyjnej padły pytania o kredyt, nałogi itp. Ale to nie koniec najlepsze czekało przede mną:

Miałem 60 sekund na ułożenie z klocków T, figury ptaka. Tak to nie żart, musiałem ułożyć jakiegoś gołębia czy innego koguta z drewnianych klocków w czasie 60 sekund.

Miałem do ułożenia schematy elektryczne.

Ułożenie
Historia kolegi gdy jeszcze pracowałem przy VBA. Na stanowisko pracy Programisty VBA przyszedł 'zaawansowany kandydat' który dostał proste zadanie Macrowe w VBA. Nagrał Macro i pousuwał większość scrolli z kodu i dumny z Siebie oddał.
Nie musze mówić że szefowa nie oddzwaniała już.