Wpis z mikrobloga

Wiem, że było, dlatego zapytam jeszcze raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możecie podać pytania (techniczne) jakie mieliście na rozmowie na (manual) testera?
W przyszłym tygodniu mam rozmowę techniczną (chyba ostatni etap), całość po angielsku, w jednej z dużych korpo w Mordorze (ale tym gdańskim) i wolałbym się do niej zajebiście przygotować, jako że jeszcze bardziej zajebiście zależy mi, by się do tej firmy dostać.
#testowanie
#testowanieoprogramowania
#tester
#rozmowakwalifikacyjna
#rozmowaoprace
#rekrutacja
#korpo
  • 9
@John117:

Pytania z ISTQB (od rodzajów czy poziomów testów, po przypadki testowe dla pseudo języka, tabele stanów itd).
Pytania z SQL, XML, XPath, Xquery (ostatnio jakoś częściej się pojawiają)
Jeżeli to firma jakkolwiek związana z telekomunikacją, to pewnie zapytają o rzeczy związane z TCP/IP.
Napisać przypadek testowy dla (i tutaj coś tam), jak przetestujesz długopis/krzesło/pokój hotelowy itd.
Wymyśl testy niefunkcjonalne dla (i tutaj znowu jakiś przypadek)
Czym się różni bugtracker od
@John117:

Jeszcze jedna rzecz:
Nigdy nie miałem dwóch podobnych rozmów (poza tymi, które sam przeprowadzałem :P). Każda firma rządzi się swoimi prawami, poszukaj w necie informacji czego mogą wymagać, o co pytać. Pamiętaj jednak, że sporo ludzi które pracy nie dostało, pisze różne bzdury w necie, postaraj się jakoś filtrować informacje.

Nie zawsze rozmowy w korpo (tak, nawet techniczne) mają sens. Np. jedna z dużych firm finansowych, na rozmowie technicznej poprosiła
@rskk dzięki, choć przyznam, że dość zaskakujące pytanie na manuala miałeś.
@diarrhoea: dzięki wielkie za obszerną odpowiedź z masą info! Trochę tego jest, na szczęście część znajoma, a część do ew. przypomnienia i powtórzenia, bo gdzieś tam się kiedyś człowiek zetknął. To pytanie z testem długopisu już sam jakiś czas temu rozkminiałem, obym je dostał (lub coś podobnego), to z pół godziny chyba będę nawijał :D
Postaram się dobrze sprzedać na
@diarrhoea: no tak, pytanie albo wręcz wiele pytań - czyli takie zbieranie wymagań, a dopiero potem popis kreatywności przy wymyślaniu case'ów do opisanych funkcji owego długopisu. Tak przynajmniej ja to widzę. :)