Wpis z mikrobloga

Wchodzi człowiek na wykop i dowiaduje się, że jest lewakiem, białorycerzem, stuleją, lub kato prawakiem, bo wystarczy, że jego poglądy choć delikatnie różnią się od poglądów rozmówcy. Na wykopie można się dowiedzieć, że:

1) jeśli widzisz coś niewłaściwego w wyciąganiu na spacer ludzi z tinder to jesteś białorycerzem
2) jeśli zakopiesz fake info to jesteś lewakiem bez rigcz
3) jeśli uważasz, że wśród księży jest nadreprezentacja pedofilów, ale nie powinno się stosować odpowiedzialności zbiorowej, a księża powinni odpowiadać jak normalni ludzie zgodnie z zasadą równości wobec prawa- jesteś katoprawakiem
4) popierasz PO, PIS, SLD, Razem, Korwina, Nową Prawicę, Starą Lewicę, masz od polityki #!$%@?ę- masz niskie IQ i jesteś lemingiem

a potem człowiek sobie przypomina, ze w pracy siedzi koło wierzącego katolika, 2 metry dalej ma poganina który odprawia jakieś szamańskie rytuały i ma amulety szczęścia, po lewej ma ateistkę, z przodu typowego wolnorynkowca i wszyscy są w stanie kulturalnie rozmawiać nie tylko o pracy, ale też na tematy światopoglądowe, polityczne i religijne to zastanawiam się jak Ci ludzie zachowują się w realu.

#oswiadczenie #pracbaza #bekazpodludzi
  • 91
@brogue: i oczywiście poczucie zwycięstwa i wyższości nad oponentem. Kiedyś jeden gościu wyzwał mnie od prawaków, idiotów, oraz oskarżył o braki w edukacji.

Potem przy innej dyskusji przyznał, że nie jestem prawakiem (przez moje poglądy) ale żeby nie poczuć się źle napisał

"nie każdy idiota jest prawakiem" xD

Nie przekonały go nawet statystyki zgodnie z którymi wyborcy Korwina w roku bodajże 2014 mieli statystycznie najwyższe IQ. Ręce i nogi opadają.
@Smitek: Kiedyś chciałem iść na studia socjologiczne, więc ich opinie, oraz zachowania społeczne są w kręgu mojego hobby ( ͡° ʖ̯ ͡°)

a jak patrzę na wykop to żałuje, ze zamiast socjologiem zostałem inżynierem :(

I nie przejmuje się opiniami- po prostu mnie ciekawi kim te osoby są w prawdziwym życiu.
a potem człowiek sobie przypomina, ze w pracy siedzi koło wierzącego katolika, 2 metry dalej ma poganina który odprawia jakieś szamańskie rytuały i ma amulety szczęścia, po lewej ma ateistkę, z przodu typowego wolnorynkowca i wszyscy są w stanie kulturalnie rozmawiać nie tylko o pracy, ale też na tematy światopoglądowe, polityczne i religijne to zastanawiam się jak Ci ludzie zachowują się w realu.


@KakaowyTaboret: widziałeś ten plakat z biaukiem "u nas
@Naxster: Codziennie jestem w gorących (prawie) ale chyba coś mnie omineło xD

Czy to coś w stylu 10% społeczeństwa je 90 IQ u nas ta mniejszość to większość?

@Porucznik_Nos no nie wiem- zobacz ile kategorii wymieniłem wątpię by ktoś obrażał ludzi o tylu przeciwnych mu światopoglądach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KakaowyTaboret: zdanie sobie z tego sprawy to pierwszy krok do zrozumienia systemu i politycznej dojrzałości.
Niestety jest "negatywny filtr". Do polityki idą same #!$%@? i kanalie, a nawet jeśli nie to przez ordynację i system partyny tylko tacy mają szansę się przebić.
W takiej sytuacji wybory mogą zmienić rząd ale to nic nie zmienia. Nawet nazwa wybory zawiera w sobie manipulację. To jest co najwyżej głosowanie, gdyż nie ma żadnego wyboru.
@szpongiel: To co mówisz to utopia, a i tak ludziom najlepiej się żyje w państwach demokratycznych :-) A zmiana rządu zmienia bardzo wiele- chyba, że udowodnisz mi, że kraj rozwija się tak samo niezależnie od tego kto jest w rządzie :-)

Co da rozbicie układu i powstanie nowych sił politycznych? Najwyżej ludzie będą żreć się jak wcześniej + nie będą mieli wystarczającego know how by zarządzać nawet warzywniakiem a co dopiero