Wpis z mikrobloga

Tyle, ze to nie jest zajecie dla kieowcy tylko dla jego pracodawcy.


@dob3k:
Nie, nie jest to dla jego pracodawcy ¯\_(ツ)_/¯
Problem jest niby #!$%@? prosty, ale jednak nie do końca.
Poczytaj dobrze moje komentarze w tym wpisie, podawałem liczby, wstawiałem linki i zdjęcia.
  • Odpowiedz
@Shatter: To podstawy bhp o ktore ma zadbac pracodawca zanim pojazd ruszy w trase. A na trase ma zostac przez pracodawce wyposazony w sprzet pozwalajacy mu na bezpieczne oczyszczenie auta i przeszkolony w jego uzywaniu. Odpowiedzialnosc za niedopelnienie spada na pracodawce.

@PanKracy582: A tak a propos "w calej Europie maja z tym problem" poczytaj moj dluzszy komentarz wyzej, bo go chyba przeoczyles.
  • Odpowiedz
@Shatter: I to tez nie jest robota kierowcy by zmienic kolo. Robota kierowcy jest jezdzic gdzie ma wskazane pojechac a robota pracodawcy jest to by mu to umozliwic. Trzeba zmienic kolo to sie dzwoni do pracodawcy.
  • Odpowiedz
@Shatter: Nie jestem. Kompletnie inna branza. Ale jednym z moich obowiazkow jest nadzor bhp (a dokladniej mowiac h&s)
Mam kilku znajomych kierowcow.
To nie sa obowiazki kierowcy.
To tak jak powiedziec, ze obowiazkiem programisty jest odkurzanie w biurze, bo tam pracuje. Nie od tego tam jest. Tak samo kierowca.
  • Odpowiedz
@Shatter: Kierowca ma sprawdzic czy dzialaja i czy nie swieca sie kontrolki ostrzegawcze etc. i jesli nie dzialaja badz wymagaja uzupelnienia/wymiany to o tym powiadomic pracodawce, a nie samemu wymieniac czy uzupelniac.
  • Odpowiedz
@Shatter: Wiesz co jest problemem? To ze wielu kierowcow jest zarejestrowanych jako jednoosobowa firma, a wtedy na niego spada wszystko, bo jest sam sobie szefem a dla firmy tylko podwykonawcą.
  • Odpowiedz
@PanKracy582: Wystarczyłoby aby na każdym mopie na ekspresówce i autostradach były platformy do odśnieżania. Tiry tyle płacą podatków w paliwie i opłatach drogowych, że państwo im łaski by nie zrobiło tworząc infrastrukturę.

Dodatkowo wiele firm na miejscu miałoby swoje własne platformy tak jak obecnie ma wagi i każdy tir w wielu firmach jest ważony przy wyjeżdżaniu czy nie jest przeciążony.

Po stworzeniu infrastruktury walić spore kary za nieodśnieżone dachy ciężarówek i
  • Odpowiedz
Wystarczyłoby aby na każdym mopie na ekspresówce i autostradach były platformy do odśnieżania. Tiry tyle płacą podatków w paliwie i opłatach drogowych, że państwo im łaski by nie zrobiło tworząc infrastrukturę.


@kolanin:
Nom. To wiadomo już od kilkunastu lat. I co?

Po stworzeniu infrastruktury walić spore kary za nieodśnieżone dachy ciężarówek i jeszcze by się platformy zwróciły.

Pomysł wspaniały. Szkoda, że w Polsce jest jedna platforma ogólnodostępna xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
Kolejny przykład jak my Polacy jesteśmy podzieleni, w każdej kwestii, będziemy się dochodzić czy to wina kierowcy czy to czepianie się innych użytkowników drogi a wina leży tam gdzie nikt nie patrzy czyli we władzy która nic z tym nie robi. I tak jest ze wszystkim, atakujemy się nawzajem a Ci za to odpowiedzialni się z tego śmieją. Ech...
  • Odpowiedz