Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #dieta
@Kasahara Pytanie do dietetyka ( ͡° ͜ʖ ͡°), wysoki poziom enzymów wątrobowych tj. ALAT ~ 110 oraz ASPAT ~ 50. Czy przyczyną takich wyników może być codzienna suplementacja kreatyną KFD 5gramów/dzień oraz kazeina KFD 30gramów/dzień?
Endokrynolog stwierdził, że te suplementy mogą być przyczyną takich wyników, dodatkowo zalecił mi zrezygnowanie z alkoholu lub ograniczenie go do 1 piwa na tydzień (przy czym i tak alkohol spożywam powiedzmy raz na tydzień lub dwa ilości około 3-4 piwa na wyjściu ze znajomymi lub paru drinków).
  • 22
@Kasahara: Wyniki mam na podobnym poziomie od jakiś 6-8 miesięcy, w tym czasie powtórzyłem badania dwukrotnie. Przed badaniami oczywiście nie robiłem treningu ani nie spożywałem alkoholu lub innych używek, jednak cały czas suplementowałem się wcześniej wspomnianymi rzeczami + dodatkowo witaminy w postaci D3 + K, omega 3 oraz zma.
@Kasahara: Schudniecie raczej nie wchodzi w grę obecnie 85kg 188 cm więc jest bym powiedział w sam raz. Jeżeli chodzi o proporcje T:WW to obecnie staram się mieć około 350~ WW oraz 70~ T. Co do heparagenu oraz liv52 to rozumiem, żeby skorzystać z jednego lub drugiego, nie stosować dwóch jednocześnie?
@Kasahara: > - Alkohol, używki dzień wcześniej
to podobno wysokie wyniki podobno da sie ustalic ktoryms badaniem. lekarz u mnie od razu widzial ze to nie od alko mimo wynikow watrobowych >700
@Kasahara: @Poemat: podepnę się pod temat o badaniach. Miałem w poniedziałek okresowe badania do pracy, w tym glukoza. Wieczorem ~21 wszamałem kolację (corn flakes, chochoszki + wpc), w ciągu dnia też trochę niestety cukru przyjąłem, no ale okazja była ¯\_(ツ)_/¯ rano nie zjadłem nic, poszedłem sobie na trening, po treningu na badania. No i tu szok, bo glukoza wyszła na poziomie 103, czyli trochę ponad normę. Może być spowodowane kolacją
@NooB1980: no właśnie te 4 pkt różnicy to chyba żadna różnica ¯\_(ツ)_/¯
@Kasahara: zrobiłem trening przed, średnia intensywność bym powiedział. Tylko czemu Pani laborantka tego nie wie i snuje insynuacje od razu, że mam problem z za wysokim cukrem... :/
@deshix: to mg=0,004g dl :)
4mgx10=40mgx5=200mg=0,200g na 5L krwi
Chyba nic nie pomieszalem :)

Tak im glowy wyprano:

Tylko czemu Pani laborantka tego nie wie i snuje insynuacje od razu, że mam problem z za wysokim cukrem... :/

A same samodzielnie nie potrafia myslec #prl #bolszewizm #komunizm skutek odzywiania olejami i roslinami BiT :)
@Kasahara: Taki poziom jest fizjologiczny, az do 120mg/dl. Gdyz transport glukozy w ludzkim organizmie po wyrzycie insuliny>de novo WKT> obnizenie insuliny i transport glukozy dzieki AMPK przy udziale transporterow GLUT1-3 np. odbywa sie :)