Wpis z mikrobloga

To uczucie, kiedy żona rzuca gównopracę (w której usychała) i planuje założyć własną działalność w dziedzinie, która ją pasjonuje, ale musi nie pracować przez pół roku, żeby otrzymać dotację z UP (którą przeznacza na szkolenia, podstawowe wyposażenie oraz niezbędne środki oraz reklamę) i w tym czasie ja wspieram (finansowo i duchowo) ją w jej postanowieniach bo zawsze byłem zdania, że podstawa w życiu to samorealizacja (chociaż byłem seceptycznie nastawiony do kierunku który obrała) i po ponad roku jej działalności ma już bazę stałych zadowolonych klientów + dochodzą nowi i potrafi zarobić fajna kasę robiąc to co lubi i z uśmiechem wychodzi do pracy. Takie tylko #chwalesie #pracbaza

P.S aha i nie są to tipsy.
  • 161
no #!$%@?, drugi wpis i już ktoś z urzędem skarbowym wyskakuje, czy to jest normalne?


@goly8622: no pewnie że nie jest - to zwykłe trolle które piszą takie rzeczy żeby innych dupa bolała, nie mam co do tego wątpliwości ¯\_(ツ)_/¯

Ale w samym zgłaszaniu do US nie ma i nie powinno być nic złego i za cholerę nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy próbują to przedstawić jako efekt bycia kapusiem,
planuje założyć własną działalność w dziedzinie, która ją pasjonuje, ale musi nie pracować przez pół roku, żeby otrzymać dotację z UP


@goly8622: gratuluję żony i żonie ale ten fragment to jest p a t o l o g i a.
Tzn. nie wasza, że skorzystaliście tylko, że tak to wygląda. System stworzony przez inteligentnych inaczej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
koleżanki przyjaciółka prowadzi salon kosmetyczny i się chwali ile to nie zarabia, i jak mało podatków płaci bo paragonów na 90% usług nie wystawia - krew mnie zalewa bo mnie ze wszystkiego skontrolowali, a takie babsko się panoszy, zgrywa bogola i nic jej nie zrobią chyba, że złapią na gorącym uczynku


@Dominias: Dlatego sam musisz zacząć patrzeć na to inaczej. Część z każdej zapłaconej przez ciebie w podatkach złotówki idzie na
@aloszkaniechbedzie chyba salon fryzjerski.

@goly8622 podobna sytuacja u mojej. Przez kilka lat pracowała w odzieżowym w galerii i miała serdecznie dosyć. Poszła do szkoły kosmetycznej, na kursy z przedłużania rzęs. Tak się rozhulała, że ma mnóstwo szkoleń, robi bardzo ładne rzęsy, w marcu otwiera salon a sama ma zamiar być intruktorem na województwo (po 3 klientkach dziennie strasznie napieprzają plecy). Zarabia lepiej ode mnie i jestem z niej dumny, chociaż nigdy jej
@Majsterzyna wnioski możesz składać z tym że pieniądze, które dostaniesz musisz wydać wg. ich obliczeń np. nie możesz wydać całej dotacji na samochód , tylko jakaś część, nie możesz kupować rzeczy używanych i wiele jest jeszcze obostrzeń, wg mnie lepiej zabrać się za jakiś projekt unijny, możesz wydać całość (w moim mieście 27tys brutto) na jedną rzecz, jeśli tylko dobrze uzasadnisz zakup w bizbesplanie. Kurs trwał w sumie 3 tygodnie i tydzień
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@L3stat: no teraz jestem na etapie tworzenia biznesplanu do dofinansowania z lgd. Całe szczęście mam osobę, która na codzień zajmuje dofinansowaniami z UE w urzędzie miasta. Do tych wniosków trzeba się przyłożyć. Do zgarnięcia 100k.
Jak nie wyjdzie to startuje do PUPu. Tylko trzeba się zwolnić od tego złodzieja i pewnie odczekac 3 miesiące na wypowiedzeniu.
@feelbeats

protip - nie ma sensu czekać na dofinansowanie z UP, poszukajcie lokalnego LGD, które daje dofinansowania unijne, większą kasę można wyrwać za to samo. Znajdź w necie informację o funduszach europejskich dla swojego województwa i zadzwoń na infolinię, podaj miejscowość, z której jesteście i wyszukają Ci wszystkie LGD obejmujące twój obszar.


A nie za dużo tych papierów z Unii?