Wpis z mikrobloga

tl;dr
problemy ludzi z linuxem wynikają z ich braku umiejętności
prove me wrong
----
Ja #!$%@? jak można w ogóle korzystać z Windowsa na domowym kompie XDDD
Przecież jakakolwiek integracja z tym systemem to mordęga.
Od ponad roku używam Ubuntu Budgie na swoim laptopie i nie zamieniłbym go na nic innego xD
Najgorsi są ci ludzie co próbują korzystać z tego systemu bez podstaw i nawet szukajki nie potrafią używać:
- gościu nie umie nawet przeczytać, że to błąd przetwarzania informacji z serwera, a nie samej aplikacji`
- niby exploit poważny, ale na domowym komputerze windowsiarze i tak latają w większości na administratorze xdd, poza tym dotyczy tylko distro korzystających ze snapa *buntu
- [kiedy zostałeś w czasach rufusa i nie potrafisz użyć wbudowanego dd dla nerdów albo etchera w gui dla ludzi](https://www.wykop.pl/wpis/38941461/alez-ten-linux-#!$%@?-zainstalowalem-ubuntu-i-tro/)
A to wszystko w ciągu ostatnich 3 dni XDD
Na większość spraw wystarczyłoby, że mieliby te 10 iq więcej i użyli szukajki.
No i nie wiem, większość osób, które próbuje linuksa, potem sra się o to, że jaki to jest syf, typowe polaczki jak są zmiany i coś inaczej działa XDD
Microsoft dobry system wiadomo 100% bezpieczny domyślnie każdy ma admina i hulaj dusza jak chce XDD
A, szkoda strzępić ryja na to w ogóle
W ogóle sugerowanie, że na Linuksach nie da się pracować, ja #!$%@? XDDD
----
#linux #komputery #informatyka #bekazpodludzi #laptopy
Zapraszam do dyskusji użytkowników #linux #ubuntu (σ ͜ʖσ)
#pytanie #ankieta #pdk
r.....w - tl;dr
problemy ludzi z linuxem wynikają z ich braku umiejętności
prove me...

źródło: comment_RdVF6LbftYDCqmgphkoc9YdxtwAoDrXv.jpg

Pobierz

Korzystałem z linuksa na laptopie/pc:

  • Tak, razem z windowsem (multi-boot, itd.) 28.7% (468)
  • Tak, od zawsze (używam głównie linuksa) 11.8% (193)
  • Tak, ale zrezygnowałem 31.5% (513)
  • Nie, jestem noobem, wole pogierkować 15.2% (248)
  • Nie, co to XD 6.1% (100)
  • Nie, apple gurom #japkomasterrace 6.7% (109)

Oddanych głosów: 1631

  • 87
Ja ubuntu uzywalem w wersji live tylko dlatego bo brat zalozyl mi haslo na kompa. Ogolnie beka bo ziomek wbija mi na chate, na lapku linux i sie jara, ja do niego ze w gry nie pograsz, on ze nie gra, no w sumie to spoko. I pytam sie, co ma ten linux co co nie ma windows ze taki super jest. Pokazal mi najpierw ze mozna zmieniac wyglad okien szybko i
@rzulw: Daj spokój, @czikapu wyłapał wczoraj bóldupy, że na jakimś gejowskim komputerze z lampkami choinkowymi i chińskim acpi nie działa mu linux. Jakoś średnio wpadł na to, że może gówno komputery gejmingowe średnio chcą działać z systemami bez oficjalnego wsparcia i na tej choince winda bez sterowników też by nie działała xD

Jak w ogóle można bóldupić na system, że nie działa na chińskim laptopie z plastiku skoro ten system nie
Korzystałem z Ubuntu parę lat temu no i nie było takiego dnia, żeby coś się nie #!$%@?ło i nie trzeba było siedzieć nad tym koło godziny. No ale byłem gimbusem wtedy i mi to pasowało, bo czasu było dużo, a i takie majstrowanie sprawiało przyjemność. Nie wiem jak teraz że stabilnością, ale wtedy to była tragedia.


@bzzxc: Teraz też to jest tragedia. Mam obecnie ten system w pracy i takich problemów
@Aequo: Powiem tylko: dkms i bez problemu (przynajmniej ja nie doświadczyłem)
@Arhus: nie, 1080p

Sam mam lapka z Archlinux + Plasma 5 i kompa do gamingu z dualboot Win10 (Steam, UPlay, Origin etc.) i Archlinux + Plasma 5. I nie narzekam, same linuksy działają bez zarzutów, przynajmniej biorąc pod uwagę to co robię: czyli Firefox, Netflix, Spotify + development Go/C/C++/Android/okazjonalnie Unity3d plus proste gierki (np. Shadowrun-y ze Steam, Grim Fandango).
podłączone słuchawki bluetooth dziwnie działają (bardzo słaby głos), trzeba rozłączać i podłączać je kilkukrotnie;


@miczal: Zacznijmy od tego że Bluetooth jako standard nie ma ustandaryzowanego stosu(obsługi Bluetooth). To po stronie programistów/producentów układu stoi ułożenie stosu.
Pod samego Linuxa swego czasu były dwa stosy (BlueZ i jeszcze jeden), a pod Windowsa (chyba do czasu Win10) było de facto tyle ile producentów układów Bluetooth. Broadcom miał swój, Atheros miał swój itd.

Generalnie Bluetooth
@sirpingus: Spoko, ale co mnie jako użytkownika to obchodzi?

Z mojej perspektywy wygląda to tak: podłączam się słuchawkami do różnych telefonów - działają bez zarzutu, do laptopa z osx - żadnych problemów, laptop z ubuntu - no przykro mi, resetuj aż będzie dobrze... Skoro tylko na urządzeniu z linuxem jest problem, to wygląda to na błąd po stronie ubuntu (zwłaszcza, że z peryferiami jak wspomniałem mam już sporo problemów).
w przypadku Windowsa reboot i się modlę, albo legendarny "format c /f".


@space_cockroach: Używałem sporo lat Win7 i nie wiem czy zawiesił mi się w sumie 5 razy. Na 100% ani razu go nie przeinstalowywałem i nadal chodzi sobie na laptopie wykorzystywanym (teraz) głównie do internetu. Zła sława Windowsa jako niestabilnego systemu wiecznie żywa.
@rzulw: dobra, na fali wczorajszego wpisu i dzisiejszej twojej odpowiedzi zebrałem się do zrobienia miejsca na dysku i zamierzam linucha sobie dla zabawy zainstalować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

powiedz mi czym się różni Ubuntu Budgie od oficjalnej wersji i dlaczego jest lepszy? a może powinienem wybrać jednak Minta?

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzulw: Ubuntu 10.04 potem 12ka z lts obok Windowsa i zawsze jakies problemy pare razy rozwalilem go na tyle ze nie dalo sie go wlaczyc xD
Jedyne fajne distro linuxa dla mnie to
Slax
Android
I openelec/rasbian
potrzebujesz tylko rozumieć strukturę parametrów, typu: ciąg znaków ze spacjami wymaga albo escape, albo zamknięcia w cudzysłowie. Dalej wystarczy szukajka, stackoverflow z błędem czy problemem, który chcesz rozwiązać i śmiga.


@rzulw: patrz, na Windzie nie potrzebuje ani jednej z rzeczy, które są "tylko" potrzebne na start w Linuxie :)