Wpis z mikrobloga

@dmde: Surowe ,pokrojone w średnio cienkie plasterki. Kiedyś smażyłem,jednak to nie to samo,bo jakby to powiedzieć uchodzi z pieczarek ten aromat i smak. A pieczarki daje brunatne,mają intensywniejszy smak i aromacik.
@Stifmeister: Ręcznie hehe,bo jakby inaczej. Rozgniatam wałkiem ciasto,formuje coś na kształt koła,kiedy już mam rozwałkowane do odpowiedniego rozmiaru,to kładę na to blaszkę,odwracam do góry nogami i zwijam boki :D
@hpiotrekh: Dla mnie jest idealne te,które właśnie zrobiłem,jedni wolą puszyste inni cienkie,wszystkim nie dogodzisz,ważne żeby sobie dogodzić hehe :P No właśnie mogłem dać mocarelkę,tylko nie białą :D Ale jakoś tak odruchowo wziąłem żółty ser.
@dmde: Dokładnie,podsmażone pieczarki z cebulką też lubię,ale na pizze zawsze decyduje się kłaść tylko surowe :D
-500g mąki=3 szklanki,takie zwykłe bez ucha. Wstawię zdjęcie na dole.
-30g świeżych drożdży
-250ml mocno ciepłej,ale nie gorącej wody
-1.5 łyżeczki cukru
-1.5 łyżeczki soli
-łyżka oliwy albo oleju
Odlewam około 100ml z tej mocno ciepłej wody do jakiejś miseczki,tak żebym mógł skruszyć do niej drożdże,dodaję 1.5 łyżeczki cukru,mieszam dokładnie,żeby nie było żadnych grudek,przykrywam czymś i odstawiam na jakieś 15minut,żeby drożdże zaczęły pracować. Jak po tych 15 minutach się pienią tzn.że jest
C.....0 - -500g mąki=3 szklanki,takie zwykłe bez ucha. Wstawię zdjęcie na dole. 
-30...

źródło: comment_QtUoFNBCUnFOoc252d4jtn4txrR5k9SK.jpg

Pobierz