Wpis z mikrobloga

@sebun: skonczyc jest o 18 nie jest az taki glupie dla ludzi, ktorzy nie chca liczyc kalorii. Jak jestes w pracy, szkole itp. to nie masz czasu jesc. Po powrocie do 18 zdazysz zjesc 1 posilek. Malo kto jest w stanie zjesc wiekszosc dziennego zaporrzebowania w 1 posilku.

Jeslli do tego dorzuci aie regule o nie jedzeniu kalorycznych przekasek i nie piciu slodzonych napoi to ma prawo to zadzialac i uchronic
@talarzon: tez mowisz nie prawde. Nie kcal są najwazniejsze ale jakosc jedzenia z ktorego pochodzą. Jesli brac twoje stwierdzenie na powaznie to mozna jesc codziennie maka byle pilnowac kcal. I za pare lat bedziesz jak zgniła grucha w srodku. Trzeba dostarczac witamin i zdrowych tluszczy i węgli. Białko jest wzglednie bezpieczne i mozna jesc i izolaty i kazeiny. Wiec wazne są i kalorie i zrodla tych kalorii
Ze możesz zjeść nawet 20 paczkow jeśli takie masz zapotrzebowanie i nie zgrubniesz jedyne co się w życiu liczy to kcal a nie jakieś jedzenie do 18 xD


@talarzon: pora dnia/rytm dobowy ma znaczenie, ale bardziej się liczy ilość godzin do zaśnięcia. Wiele ludzi upraszcza to do 'przed 18' mając pewnie na myśli ludzi co odbijają kartę o 6 w zakładzie, każdy kogo znam i umie czytać i pisać zna jakieś
@talarzon: zasada jest prosta. w zyciu nalezy jesc różnie. Rozne zrodla bialek, rozne zrodla wegli, rozne zrodla tluszczy, nawet te niezdrowe, rozne zrodla witamin przy czym tego se nie zalowac i jesc jak najwiecej. Oprocz zdrowia fizycznego rownie wazne jest zdrowie psychiczne i jak czlowiek nie bedzie czerpal przyjemnosci z jedzenia to ogolnie bedzie tylko gorzej.
@phoos: no i częstotliwość posiłków wsm jeszcze ma duże znaczenie bo wyrzuty insuliny utrudniają lipolize ale tak jak wspomniałem to był dosyć skrót myślowy kto normalny zjada 20 paczkow xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phobosfobos: @sebun: @talarzon: jwstbhdzies w necie jakiś zbiór mitów i aktualnej wiedzy o diecie? Do tej pory byłem pewien, że na noc się nie je, bo od tego się tyje. Tak samo wydaje mi się, że zjedzenie pączka jest gorsze od zjedzenia pełnowartościowego posiłku o tej samej kaloryczność. Jestem w błędzie?
@resuf: nie jesteś w błędzie no chyba ze akurat potrzebujesz szybko glukozy dostarczyć ale to już pomijam ogólnie ja większość wiedzy czerpie z pubmeda i dużo takich naprawdę dobrych dietetyków robi szkolenia albo filmy na youtube, byle nie trafic na jakiegoś debila xD