Wpis z mikrobloga

No dobra, stwierdziłam, że spróbuję, bo nie mam nic do stracenia
#krakow #katowice #wroclaw #poznan - czy możecie mi polecić jakieś firmy, które są w miarę OK?
Gdzie mogłabym odbyć rozmowę przez Skype? Albo telefon?
Szukam w #finanse bo już mnie szlag trafia i rzygam na życie w Polsce B.

Większość z Was pewnie się orientuje na swoim rynku pracy, dlatego proszę o pomoc. Które firmy mogły by przyjąć, a których warto unikać...
I tak nie mam nic do stracenia
#pracbaza
  • 19
@diarrhoea: Szukam czegoś "od zera", w rachunkowości/ księgowości, do tej pory stanowiska biurowe/administracyjne. Język angielski tylko, komunikatywny na poziomie "dogadam się", nie umiem branżowego języka
@Nowarozowa: HPE, DXC, HPInk, CS. Ogolnie jest pelno podobnych firm SSC we Wroclawiu. A jesli chodzi o czy jest fajnie? Zalezy na jakiego szefa trafisz i team :/ Natomiast jesli chodzi o rozmowe przez Skype, telefoniczne sa standardem, ale na finalna raczej bedziesz musiala sie stawic osobiscie. Powodzenia
@Nowarozowa: Utrzymac tak, ale jakieś sensowne oszczędzanie to nie bardzo. Jedynka to z 700-900 zł, kawalerka z 1300 zł. Ciężko mi powiedzieć za ile jesz a ile wydajesz na ciuchy czy przyjemności.
@Nowarozowa: W kato m.in pwc, capgemini, ing, Unilever, eurofins, tańsze mieszkania niż w Krakowie (+można wynająć w sąsiednich miastach gdzie jest dużo taniej), w Krakowie realna cena za kawalerkę to bardziej 1900 zł (ze wszystkim) w miarę ok standardzie (30 m2)
@Nowarozowa: spróbuj może big4 (kpmg, deloitte, pwc, ey) - w tych miastach są głównie działu audytu i doradztwa podatkowego.
Pracy dużo, ale jest konkretna i doświdczenie wartościowe. Wynagrodzenie na start ok. 5300 pln brutto na A1, praktykant około 3000.
Raczej nie idź do SSC, bo później ewentualnie tylko czeka Cię przeskoczenie do innego SSC.

Jeśli nie chcesz aż tak mocno zasuwać spróbuj działów wewnątrz spółek (analizy, planowanie, budżetowanie, księgowość, audyt wewnętrzny,