Wpis z mikrobloga

Baran z Renault zawsze staje tak, bym miał utrudnione wejście do lub wyjście z auta. Uprzejma karteczka za wycieraczką tylko nasiliła problem, bo jak kiedyś trzymał się swojej strony linii, tak teraz kołem już najechał na moje miejsce, więc pokojowo się nie da. Z drugiej strony jest betonowy filar, więc bardziej z prawej stawać nie mogę.

Gwoździe pod kołami odpadają, bo garaż jest monitorowany. Co robić, Mireczki?

#wroclaw #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #samochody #somsiad #parkowanie
Pobierz Methelin - Baran z Renault zawsze staje tak, bym miał utrudnione wejście do lub wyjśc...
źródło: comment_kttZvMs78XJ6aBMhNfAqi6QCq6R9VzLU.jpg
  • 176
Aktualizacja: Za namową @swiniakstatysta i @Samol94 poszedłem do ochrony w celu ustalenia właściciela. Ochroniarz zszedł ze mną do garażu, zobaczył, zdenerwował się i tutaj nastąpił miły zbieg okoliczności - zszedł właściciel Opla z drugiej strony Renault. Znał właścicieli i powiedział, gdzie ich znajdziemy. Drzwi otworzył facet ok. 40 lat, który wysłuchał mojej prośby o poprawę parkowania. Powiedział, że z żoną przyzwyczaili się, że to miejsce często stoi puste i parkowali jak im
@Methelin nie potrafisz parkować tyłem?
Parkujesz tak blisko niego, że będzie się musiał gimnastykowac wchodząc przez drzwii pasażera.
Jak zaparkujesz tyłem to Tobie będzie wygodnie wejść .
@Methelin: Jak sytuacja się będzie powtarzać, to bierzesz najgroźniej wyglądającego kolegę, on bierze jeszcze swoich dwóch najgroźniej wyglądających kolegów i idziecie oczywiście BARDZO GRZECZNIE POPROSIĆ o zmianę stylu parkowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z innych mało inwazyjnych rozwiązań, to możesz rozlać pod autem trochę kujawskiego i zgłosić do zarządcy budynku, że z pojazdu wyciekają płyny eksploatacyjne, ale nie wiem jak to zadziała w przypadku garażu podziemnego.
@Methelin stań po środku obu miejsc, tak by mieć linię dokładnie na środku swojego auta. #!$%@? Ci zrobi bo to parking prywatny. Najwyżej dostaniesz upomnienie :).
@symis: miejsca parkingowe to najczęściej część wspólna do indywidualnego wykorzystania. Nie mają osobnej księgi wieczystej, są przypisane do mieszkania. I nie można tam robić co się chce. Zresztą nawet jakby była osobna kw to nadal mało co można zrobić. Oprócz prawa własności są przepisy przeciwpożarowe, budowlane itd.