Wpis z mikrobloga

Nie wszyscy nauczyciele mają wolne w wakacje oraz ferie, nauczycielki w żłobkach oraz w przedszkolach 1-3 normalnie pracują w okresie ferii i wakacji.
A pensja nauczyciela stażysty to zalewie 1900zl,.
Gdzie opłaty? Gdzie reszta miesiąca a dodatkowa fajnie coś odlozyc na wakacje.
I nie jest to małe miasto, obok Warszawy.
Moja żona pracuje po 4h, ale pracę przynosi do domu i przygotowuje materialy na kolejne dni.

Niech każdy z was spróbuję zająć
@piotre-gie: @frutson 20 godzin przy tablicy i 20 w domu. Za nadgodziny przy tablicy im placa, ale za nadgodziny w domu juz nie a jest ich sporo, bo 20 godzin to w sumie nie jest duzo, zwlaszcza dla matematyka, polonisty czy anglisty. Ci naprawde maja duzy #!$%@?. Teraz sobie wyobraz ze masz 3 klasy maturalne na karku plus niematuralne. W jednym tygodniu masz sto sprawdzianow do poprawienia czy matur plus normalne
Widzę, że zdecydowana większość osób wypowiadających się na temat szeroko rozumianej oświaty nie ma elementarnej wiedzy w w/w zakresie (zarówno teoretycznej, jak i tej praktycznej). Nie mam już ani sił, ani ochoty prostować licznych, często powtarzanych bzdur na temat nauczycieli (nie mam też zamiaru ich ślepo bronić - patrzę na to na chłodno). Napiszę tylko jedno zdanie, które usłyszałem kilka lat temu od jednej z osób zarządzających oświatą w dobrze rozwiniętym kraju
@proophet: nawet niech to będzie 2100 netto to gość faktycznie robi (jeżeli ma etat) dokładnie 18 godzin lekcyjnych, czyli wychodzi (zaokrąglając to do 18 zegarowych) 2100 / 4 tygodnie / 18g = 29,2 netto na godzinę, całkiem nieźle jak na taką pracę.
@lucky_old_chump: ta 21,37 godzin w domu
nikt tego nie jest w stanie zweryfikować
niech siedzą na dupie w pracy 8 godzin jak człowiek, nie byczą się przez wakacje, ferie i inne przerwy jak normalny pracownik i skasujemy im resztę przywilejów to możemy pogadać o podwyżkach
A pensja nauczyciela stażysty to zalewie 1900zl,.


@SmerfChrapcio: zasadnicza, do tego masz chociażby dodatek motywacyjny, standardowy 300zł (ale to już dyrektor rozdziela), trzynastkę to wyjdzie średnio +160zł miesięcznie, dodatek na wakacje to wyjdzie kolejne 150zł miesięcznie. Biorąc pod uwagę wymaganie jaki są żeby podjąć taką pracę to całkiem znośnie, co zresztą widać po obsadzie gdzie do części przedmiotów jest stos cv chętnych do pracy.

ze swojej strony jak porównam do tego
@ciachostko: no dziwne, mam swój zawód, swoje kwalifikacje i pracuje w innej branży i jakoś nie miałem problemu ze zmianą pracy, nawet mając na sobie różne zobowiązania także skończ #!$%@?ć bo biadolisz jak nauczyciele, łeee kwestia wyboru łeee
@frutson: ale wiesz ze ci ludzie nie pracuja na slowo honoru? Nikt nie jest w stanie zweryfikowac czego? Umowy o prace? Plus te wakacje. Oni nie maja cale wakacje wolnego, jak dzieci wychodza w lipcu ze szkoly ci ludzie zostaja i pracuja dalej zeby bylo do czego wracac we wrzesniu. Ladnie sie mowi siedzac przed komputerkiem o cudzej pracy nie znajac jej zaplecza. Czesc wakacji maja wolne ale potem to zeby