Wpis z mikrobloga

Nie macie czasem takiego siarczystego #boldupy gdy slyszycie o każdym kolejnym rozdawnictwie, którym raczy nas #pis ? 500+, mdm, mieszkanie plus, brak pit do 25r.z., 500 i 100+ na krowe i tucznika, mieszkania socjalne, tworzenie ciągle to nowych uprzywilejowanych grup. Mam wrażenie że w swoim własnym kraju jestem najgorszym sortem bo nie łapie się na nic. I mam #!$%@? tego dość. Jestem dyskryminowany że względu na płeć czy status związku, przez to że nie mam dzieci a nawet przez to, że zarabiam zbyt dużo (tiaa) żeby załapać się na jakikolwiek program socjalny. Sponsoruje dosłownie wszystko.

Kilka dni temu oglądałem zdjęcia oddanego mieszkania socjalnego w mojej miejscowości. Dostała je głównie patologia, ktora znam. Bliźniaki w stanie deweloperskim, urządzone prawie pod klucz. Wczoraj stałem w kolejce za jedną z beneficjentek programu w sklepie osiedlowym- 6 harnasiow, duze gilzy, tytoń, paczka papierosów, 0.5l krupnika i zapalniczke poproszę... Nie dziwię się uśmiechowi na jej twarzy, w koncu nie ma na barkach kredytu na 30 lat, więc gdzie tu powody do smutku?

Nie wiem jak długo będę się tak #!$%@? póki stąd nie wyjade. Boli mnie tak bezsilność.
#zalesie #patologiazewsi #nieruchomosci #socjalizm #depresja ?
  • 19
@Lujan
Skopuje tu moją dzisiejszą odpowiedzi do wpisu Mirka dotyczącego dopłat do mieszkań typu mdm.

"Póki co rząd wspiera robiących dzieci, nie pracujących no i fajnie wygląda w papierach jak ktoś ma przynajmniej jeden nałóg (wtedy z mopsu i UP też coś skapnie). Takim gmina ogarnia mieszkania za darmo i jeszcze płacić za nich czynsz, da na jedzonko, na ubrania. Mdm to przy tym programie drobniaki dla frajerni.
A ci bardziej samodzielni
@Lujan: czasami jak zaglądnę do rodziców na ośkę, to mijam takie dwa bloki w których chyba połowa mieszkań to były jakieś pseudosocjalne, nie wiem o co tam chodziło, bo niby teoretycznie mieli za nie płacić, ale ostatecznie nie płacili, a że nie ma lokali zastępczych to płaci za nich gmina. Koło tych bloków jest piaskownica, jakaś smętna huśtawka i dwie ławeczki. Jak zrobi się ciepło to na tych ławeczkach siedzą już
@Lujan: Mnie też bierze #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°) jeszcze ja jak ja ale mam oboje pracujących uczciwie rodziców i wiadomo chciałabym żeby nie mieli żadnych zmartwień pieniężnych a najlepiej trochę pożyli jak ludzie, no nieba im uchylić ale nie, oddają kilkadziesiąt procent pensji na lenii i śmierdzącą patologie, a mimo ofiarnego wychowania nawet na 500+ się nie załapali bo wszystkie dzieci dorosłe.
Nigdy nie planowałam wyjeżdżać
@Lujan: Mam podobnie, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że jesteś bezradny. Bo cokolwiek byś nie powiedział, to któraś z uprzywilejowanych grup Cie zje z kopytami. Oni wymagają postawienia się w ich sytuacji, natomiast olewają Twój punkt widzenia, bo: i tutaj pada setka bezsensownych argumentów. A do tego dochodzą Ci, którzy pytają czy byłeś na wyborach i zagłosowałeś, jeśli tak, to na kogo. I ten mit, że każdy głos ma
@Lujan: Jeśli planujesz wyjechać, to czasem nie do UK. Tutejszy poziom rozdawnictwa rozerwałby ci dupę na strzępy. Dla pracujących podatki z każdej strony a dla nierobów mnóstwo benefitow, darmowe mieszkania (najbardziej mnie #!$%@?ą dostający je Polacy, którzy w Polsce mają mieszkania, ale się do nich nie przyznają w oświadczeniach) albo takie po zupełnie nierynkowych cenach i możliwość bezkarnego dorabiania bez podatku bo nikt zdaje się tu tego nie kontrolować. Czasami się