Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Z nudów pomyślałem że zainstaluje sobie Linuxa dla początkujących. Padło na Minta Przeczytalem, że teraz już jest wszystko tak dopracowane że tylko instalować system i jest gotowy do pracy. Odpalam Live'a nie działa myszka.
ROTFL
Czy to już jest ten rok linuksa?
#heheszki #linux #mint
  • 35
  • Odpowiedz
A4Tech x7


@Althorion: @yuim: @wittorio007: O kurde wybacz ale dopiero teraz ogarnąłem, że a4tech to ta firma, która produkuje ten gamingowy syf. Może być coś na rzeczy z tą ich myszką bo jak poszukasz w necie info to ludzie mieli naprawdę dziwne problemy jak np to:

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/1331016

Dzisiaj to już może za późno ale możesz sprawdzić czy w ogóle system ci wykrywa tą mysz jako mysz.
xinput
lsusb
dmesg
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kryspin013: mysz jest podpieta pod zwykle czarne USB na płycie. Przy zmianie portu na inny 2.0 czarny bez zmian. ZACZELA DZIALAC, cudownie ożyła dopiero po wpięciu w niebieskie gniazdo USB 3.0 na front panelu.
Koniec testów na teraz. Dzięki za zainteresowanie chociaż rozwiązanie tego problemu nie było teraz moim priorytetem. Ewidentnie dla mnie to sygnał, że jeszcze nie jestem na Linuxa gotowy.

A4Tech no to nie jest górna półka ale jest
  • Odpowiedz
A4Tech no to nie jest górna półka ale jest to przyzwoita mysz do codziennych zastosowań. No i po zmianie portu działa dobrze.


@wittorio007: To może być tak jak @Althorion: pisał. Trochę losowe ale wygląda jak problem z usb na płycie głównej.

No nic. Jutro pobawię się tymi komendami, zerkne, sprawdzę co i jak. Dam znać.


Jak działa to nie ma sensu. Ogarnąłbym kiedy konkretnie mysz nie działa. Oraz sprawdziłbym inne
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Trochę odkopałem, ale doczytałem o huionie. Na jakim linux takie cuda, że ten tablet działa od kopa ? Sam osobiście posiadam i przynajmniej na manjaro z którego korzystam czasem nie byłem w stanie go uruchomić, a czytając sposób instalacji z jakiegoś githuba dałem sobie spokój. Nawet chyba na kde, czy cinnamon pojawiało się w manjaro wsparcie tabletów ale dotyczyło tylko wacoma a huiona nie wykrywało.
  • Odpowiedz
Trochę odkopałem, ale doczytałem o huionie. Na jakim linux takie cuda, że ten tablet działa od kopa ? Sam osobiście posiadam i przynajmniej na manjaro z którego korzystam czasem nie byłem w stanie go uruchomić, a czytając sposób instalacji z jakiegoś githuba dałem sobie spokój


@pfd3: Ne debianie i ubuntu. Miałem 4 tablety wszystkie wykryte niezależnie od tego czy przewodowe czy bezprzewodowe (huiony i wacomy) . Może trafiłeś akurat na jakiś
  • Odpowiedz
@cotusieodjanie: Nie wiem, coś się porąbało, uruchamiałem raz na rok, żeby pograć w coś, co na Linuksie nie działa, ale ostatnio jakoś nie mam już powodów (dzięki Protonowi).

Ale niedziałająca konkretnie mysz bez sprzętowego powodu na Linuksie śmierdzi baitem z daleka
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Próbowałem i w tym roku ale nie instalowałem żadnych sterowników sprawdzę w środę czy działa, poza tym jest ok ze wsparciem dla nacisku ? Na jakimś forum się ktoś wypowiadał że mu odwala czary mary, tablet tyle że odpalał PS na linuxie w Wine.
  • Odpowiedz
poza tym jest ok ze wsparciem dla nacisku ?


@pfd3: Yhym, w kricie i w gimpie działa idealnie.

tablet tyle że odpalał PS na linuxie w Wine.


W photoshopem na wine to inna sprawa, że cholera wie jak się photoshop odwołuje do sprzętu. Ja bym tam zakładał, że w ogóle to nie działa. W założeniu to twórcy wine chyba musieliby ogarnąć jakąś emulację do tego nacisku - w sensie, żeby programowo
  • Odpowiedz