Wpis z mikrobloga

Wszyscy teraz pchaja sie do IT i jest przesycenie na pewnych stanowiskach no, ale w Polsce to praktycznie jedyna w miare ok droga kariery XD. Nie ma w Polsce ciekawych zawodow, firmy przenosza do Polski praktycznie tylko outsourcing albo jakis back office. Wszystkie "fajne, ciekawe, z dobra progresja zawodowa" zawody w Europie sa w Londynie, Paryzu i innych miastach(nie polskich). Tutaj naprawde paradoksalnie nie ma wielu innych prac, niz programowanie, jesli ktos chce dobrze zarabiac i miec jakies zycie.
#programista15k #programowanie #korposwiat #pracbaza
  • 24
@yyyyeeee: No to ok. Faktycznie tylko w IT. Tylko to też nie jest tak, że w IT będziesz miał nie wiadomo jakie pieniądze. Po 3 latach te 9k jest jeszcze normą, ale żeby mieć 15k, to już trzeba się dużo uczyć i to też nie jest kwota osiągalna szybko dla każdego. Niestety w tej branży, jak się siedzi 10 - 15 lat, to nawet kretyn wynegocjuje duże sumy...
Mam znajomych, którzy
@yyyyeeee: jak sie dostaniesz do korpo to masz dobra okazje zeby niewolnicza praca dojsc do stanowisk managerskich no i jakis jezyk, ogarnianie czegos i mozna zyc.

Ale i tak wole programowac i robic super rzeczy i kosic hajs xD
dobrze to 8-9k w mniej, niz 3 lata bez sufitu na 10k


@yyyyeeee: pierwsze 10k netto w automatyce zarobiłem dwa miesiące po studiach ale trzeba było 3 razy tyle się narobić co w IT i praca była ciekawsza swoją drogą.
@yyyyeeee: Pieprzenie ograniczonego człowieka. Mam znajomych, którzy robią instalacje kanalizacyjne, płytkarzy, złote rączki od kompleksowych remontów, dekarzy, i wiesz co? Każdy z nich robi grubo ponad 10k miesięcznie. Zaskakujące bo niektórzy potrafią dobić do 20k. Mają roboty na rok do przodu. Kończą jedną, i idą do drugiej. Mało tego nie odprowadzają od tego nawet złotówki podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trzeba mieć mocno ograniczony łeb żeby widzieć
@theacid: Podobne wrażenie miałem patrząc na gościa co robił mi centralne. Chłopina podstawówkę tylko skończył, ale nauczył się fachu i roboty ma na 2 lata w przód. Serio 2 lata na niego czekałem. Własna firma, paru łebków zatrudnia, BMW za ponad 100k ma, dostawczak też nowy za swoje, chałupę za swoje wybudował, jego dzieci mają teraz bananowe dzieciństwo siedząc na studiach za jego hajs. Człowiek się zastanawia czy czasem nie jebnąć
@Eternit_z_azbestu: Bo tak to wygląda. A się wszystkim #!$%@?ło, że w IT za siedzenie przed komputerem, i klikanie płacą bajońskie sumy. A najprostsze zawody w tych czasach są lepiej opłacane niż te w których wymaga się super wiedzy nabywanej latami.

U mnie hydraulikę robiło dwóch gości ze spółdzielni. W spółdzielni robią raz na jakiś czas coś = stała pensja + roboty po robocie albo w trakcie. Za 2 dni roboty (rozwalenie