Wpis z mikrobloga

LOT stwierdził jakiś czas temu, że nie są spółką skarbu państwa, więc nie muszą odpowiadać na nasze pytania, a skoro nie są tzw. podmiotem zobowiązanym, to nie muszą też przekazywać skargi do sądu, na co sąd (na nasz wniosek), zareagował wymierzeniem spółce grzywny w kwocie 3 000 zł.
LOT postanowił wnieść zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, a reszta historii na obrazku ⤵


Odpis zażalenia w całości.

Poprzedni wpis: https://www.wykop.pl/wpis/39774089/gdy-w-zeszlym-roku-trwaly-strajki-w-polskich-linia/
__
Pomóż nam walczyć o jawność, przekaż 1% na działania Watchdoga - KRS 0000181348.
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #lot
Pobierz
źródło: comment_90Elyz45KiYM0RqZ8GqOzljf1QI8tVgy.jpg
  • 25
JAK MOŻNA INTERPRETOWAĆ TAK PRZEPISY, ŻE SPÓŁKA, KTÓREJ WŁAŚCICIELEM JEST W 100% SKARB PAŃSTWA JEST SPÓŁKĄ SKARBU PAŃSTWA?!


@gzres: Ty w ogóle rozumiesz, co jest przedmiotem rozstrzygnięcia i jakie argumenty podniósł LOT? Albo w ogóle co mówi PPSA? Czy tak po prostu #!$%@? głupoty w internecie?

@Watchdog_Polska: wołajcie jak będzie postanowienie, bo to ciekawa sprawa. przyznam się, że orzecznictwa kompletnie w tym zakresie nie znam, ale też mi się wydaje
@aks_762: Rozumiem, akurat mój komentarz był prześmiewczą formą komentarza na temat tego, że państwowe spółki, urzędy, partie prawie zawsze odmawiają dostępu do informacji publicznej, szczególnie jeśli chodzi o pieniądze.

Bardziej więc komentarz odnosił się do "LOT stwierdził jakiś czas temu, że nie są spółką skarbu państwa, więc nie muszą odpowiadać na nasze pytania".

Co do samej sprawy - tak, wiem - lot twierdzi, że nie jest organem administracji w rozumieniu PPSA
Rozumiem, akurat mój komentarz był prześmiewczą formą komentarza na temat tego, że państwowe spółki, urzędy, partie prawie zawsze odmawiają dostępu do informacji publicznej, szczególnie jeśli chodzi o pieniądze.


@gzres: spółka konkurująca na rynku jak najbardziej powinna mieć możliwość zachowywania poufności w określonych sferach. Inaczej straci możliwość konkurowania.