Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
czy są na sali Mircy i Mirabelki spod tagu #rower #crosscountry ? czy warto kupować amortyzator #manitou Markhor dla bikera ważącego ok 80-81kg? są różne opinie, że max do 70, że względu na golenie 30mm... przeznaczenie do spokojnego crossover country, turystyki... wymiana że sprężynowego uginacza... ktoś ma doświadczenia z tym sztućcem? do ramy 1 i 1/8" czyli prostej rury
  • 13
  • Odpowiedz
@hiperchimera: Nie wiem dlaczego ludzie demonizują golenie 30mm. Jeśli ktoś nie uprawia na rowerze sportów grawitacyjnych i super-wymagającego XC to do normalniej jazdy więcej nie trzeba. Widziałem co ludzie +90kg wyprawiali na armorkach z 30mm goleniami. Moim zdaniem nie ma się czego obawiać.
  • Odpowiedz
są różne opinie, że max do 70, że względu na golenie 30mm


@hiperchimera: co za bzdura, 15 lat temu ludzie jeździli w większości na 30mm i się nadawało do wszystkiego, jedyne co pękało to korony albo boostery :) brać i jeździć, szczególnie do lekkiego zastosowania
  • Odpowiedz
@hiperchimera: Mirku, mam ponad 80 kilogramów wagi i używam właśnie Markhora. No i jestem zachwycony. Co prawda powietrza muszę pompować lekko więcej niż podaje producent w tabelce, ale sam amortyzator jest genialny jak za swoją cenę. Użytkuję już dłuższy czas w typowej jeździe MTB, wszystko daje radę. Również mam prostą rurę sterową.
Będziesz zadowolony. Raz, że w porównaniu do uginacza sprężynowego Maniek jest sporo lżejszy, dwa, że jazda z nim jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Resuscytacja: rozumiem że problemu z zakupem wersji z prosta rurą 1 i 1/8" nie będzie? bo nie mam systemu "tapered" w główce no i QR 9 na kole jest?

myślałem jeszcze o Suntourze Raidon RL-R...
  • Odpowiedz
  • 0
@hiperchimera W wypadku dzisiejszych wylajtowanych widelców jest tej sztywności sporo. To nie są pierwsze widelce 9mm przerobione na 15mm które i tak z 9mm dały by sobie radę tak samo dobrze tylko widelce 15mm zaprojektowane z grubą osią jako elementem konstrukcyjnym a potem wykastrowane do 9mm. Poza tym dochodzi prostota serwisu (nigdy więcej korekcji zacisku) i to że po prostu okazja się nie powtórzy.
  • Odpowiedz