Wpis z mikrobloga

Ostatnio dziewczyna mojego kumpla zrobiła mu straszną aferę o to, że nie ma on studiów, ani nawet matury, podczas gdy ona kończy właśnie studia(zaoczne).

Cała afera była o to, że ona źle się z tym czuje, że ma faceta na "niższym" poziomie właśnie przez tą edukację.

A teraz krótko opiszmy jego i ją:

On:
- od małego pomagał ojcu w warsztacie samochodowym
- ukończył technikum mechaniczne bez pisania matury
- po kilku perypetiach na emigracji i w zakładach Januszy biznesu zaczął w wieku 20 lat pracować w poważanym serwisie samochodowym dosyć luksusowych marek.
- zarobki to 2.5 średniej krajowej czyli jakieś 7-8 tysięcy na rękę.
- własne mieszkanie (na kredyt) w wieku 24 lat.
- plany otworzenia własnego warsztatu

Ona:
- bez jakichś specjalnych zainteresowań w młodości wykraczających poza średnią dla wszystkich dzieci i młodzieży.
- liceum
- zaoczne studia na kierunku technicznym
- z którym wcale nie wiąże przyszłości i zdaje je dla papieru
- praca biurowa skupiająca się na wypełnianiu tabelek u Excelu
- zarobki to średnia krajowa
- mieszkanie na wynajem
- planuje dalej pracować w biurze.

No i teraz ona namawia tego mojego kumpla, żeby pisał maturę i szedł na studia, choć nawet gdyby je dobrze zdał, to i tak robiłby w tym samym zawodzie, za te same pieniądze, albo i mniejsze, bo mechanicy mają większy przerób niż mistrzowie.

Dla niej jednak to nie ma znaczenia, bo ona chce mieć faceta z wyższym wykształceniem, a nie po szkole średniej i co gorsza bez matury.

Gdy tego nie zrobi, to ona "będzie się z tym źle czuła" i "ich związek raczej tego nie przetrwa".

#rozowepaski czy to serio dla was tak istotna sprawa u faceta? Ja osobiście nie potrafię nawet sobie wyobrazić takiego podejścia do tematu u siebie.

Ten kumpel chyba naprawdę szykuje się do pisania matury, a ja go wyśmiewam od piesków bez godności, bo sam mówił, że jemu bardzo to nie pasuje, ale robi to dla niej.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #pracbaza #niebieskiepaski #kiciochpyta #edukacja
źródło: comment_ISBbeorYJTRkHKSdM2bWXywpfUMFq60e.jpg
  • 164
@Strzelec_Kurpiowski: jeżeli to jest taki związek, że naprawdę widzi w tym przyszłość i faktycznie chce być z tą dziewczyną, to może warto się zastanowić nad jakimś porozumieniem.
Dla niej ważne jest wykształcenie najwyraźniej - dla niego nie. Na miejscu Twojego kolegi porozmawiałbym z dziewczyną i ustaliła, że np. faktycznie jednak mimo wszytko warto podejść do matury, ale już nie ma szans żeby iść na jakieś studia. Jeżeli to jej nie wystarczy,
@Strzelec_Kurpiowski
@Dusha
@mmarekkk
Jak dla mnie papierek inżyniera mechaniki i budowy maszyn jest warty pójścia na studia
I możesz się potem podpisywać inż. Jan Kowalski xD
Zrobiłbym te studia dla samego tytułu inżyniera, a poza tym da mu to większą możliwość awansu na kierownicze stanowiska tam gdzie pracuje
@Strzelec_Kurpiowski: w Polsce niestety tak jest, że ludzi bez matury automatycznie wrzuca sie do wora z najtępszymi robolami i patologią
Z drugiej strony zdać maturę i zrobić zaocznie jakieś studia to też nie aż taki wysiłek, może akurat jakieś techniczne studia by mu pasowaly
Sama mature choćby zdał już by nie był tak źle postrzegany w warstwach gównopretendentów
@Strzelec_Kurpiowski wydaje mi się, że ona ma złe intencje dlaczego chce by miał studia. Jednak wychodzenie ze swojej strefy komfortu i rozwijanie się, zrobienie studiów to mu na pewno nie zaszkodzi. Może w przyszłości będzie miał możliwość zająć się czymś innym niż samochodami. Ja znam mechanika, który teraz zdaje magistra z farmacji, ma 32 lata xd ale w Niemczech to prace dobrą znajdzie, w Polsce nie wiem jak jest z tymi studiami.
Miałem taka sama dziewczyne - u niej w rodzinie brak studiów to powód do wstydu. Teraz ja sie wstydze ze z nia bylem :D a zarabiam pewnie wiecej niz ona i jej rodzice
@Strzelec_Kurpiowski: może chodzi jej o jakieś wyższe rozmowy intelektualne? Ale akurat studia nie są tu wyznacznikiem nie wiem może było kiedyś. Teraz studia kończą debile. Moja babcia - która nie ma studiów ma większą wiedzę od większość moich znajomych którzy mają już tytuły inżyniera czy magistra. W sumie to nie ma prowównania. Jak przeciętny student nie zna podstaw i jest z tego dumny bo hurr durr po co mu to jak
@Strzelec_Kurpiowski: A możliwe, że przypadkiem pomyliłem cię z typem, który:

- ma identyczne poglądy
- ten sam styl pisania
- używa identycznych argumentów w tych samych dyskusjach często dość niszowych
- opowiada te same chłodne historie
- udziela się z taką samą częstotliwością
- dostał bana w czasie którego usunął konto, a za raz potem założył je Szczelec Kurpiowski

no cóż, pomyłki chodzą po ludziach
@Strzelec_Kurpiowski: A zresztą wuj, niech będzie:

O, co za zbieg okoliczności, znajomym OPa ̶w̶ ̶s̶e̶n̶s̶i̶e̶ ̶L̶o̶ł̶r̶ę̶s̶a̶ ̶z̶ ̶A̶r̶a̶b̶i̶i̶ ̶S̶a̶u̶d̶y̶j̶s̶i̶e̶j̶ już któryś raz przydarzyła się sytuacja w 95%* wpisująca się w poglądy jego oraz większości mirasów xp

* - nie w 100% po nie ma nic o zdradzie z mokebe i programowaniu
A możliwe, że przypadkiem pomyliłem cię z typem, który:


- ma identyczne poglądy

- ten sam styl pisania

- używa identycznych argumentów w tych samych dyskusjach często dość niszowych

- opowiada te same chłodne historie

- udziela się z taką samą częstotliwością

- dostał bana w czasie którego usunął konto, a za raz potem założył je Szczelec Kurpiowski

no cóż, pomyłki chodzą po ludziach


@Kraker245: siedzisz na portalu który ma kilka
@Strzelec_Kurpiowski:
Jeśli interesuje cię moje zdanie na ten temat to jest tak:
Bardzo miło z twojej strony, że martwisz się o przyjaciela, ale to jednak jego życie, nie można nikogo prowadzić za rączkę, choćby nie wiem jak by był ci drogi. Oczywiście, nie musisz mu w niczym pomagać finansowo, pewnie jakąś sensowną wymówkę uda ci się wymyślić. Jeśli karyniarz chce być karyniarzem to nim zostanie i pewnie jak ta dziewczyna się
@Strzelec_Kurpiowski: Hipergamia. Kobieta nie jest w stanie szczerze kochać faceta o gorszym statusie materialnym i społecznym od siebie, bo podświadomie wie że jest w stanie ogarnąć sobie kogoś dużo "lepszego" od niego. Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt że wydaje mu ona polecenia już dawno stał się koniem roboczym. Nie zdziwię się jeśli powiesz że kobieta ta wielokrotnie ośmiesza i poniża go w miejscach publicznych.
Moim zdaniem beznadziejny przypadek, kolega powinien kazać
Bardzo miło z twojej strony, że martwisz się o przyjaciela, ale to jednak jego życie, nie można nikogo prowadzić za rączkę, choćby nie wiem jak by był ci drogi. Oczywiście, nie musisz mu w niczym pomagać finansowo, pewnie jakąś sensowną wymówkę uda ci się wymyślić. Jeśli karyniarz chce być karyniarzem to nim zostanie i pewnie jak ta dziewczyna się zorientuje, że masz na niego za duży wpływ, to będzie się starała was
Jest zwyczajnie #!$%@?ęta. Ja zamierzam mieć wyższe dr i zupełnie nie przeszkadza mi fakt, że mój facet ma niepełne średnie.


@Twinkle: mi też nie przeszkadzałoby nawet podstawowe wykształcenie, jeśli tak się danej osobie życie potoczyło, o ile w życiu umiałaby sobie z tym radzić i można było z nią mądrze porozmawiać.

Jednak wiem, że dla wielu osób takie głupoty są ważne.
oczywiście, że interesuje mnie twoje zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Strzelec_Kurpiowski: No ja wiem, czekałeś na mój ważny głos w tej sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam też podejrzenia, ze twój kolega jest osobą ulegającą wpływom i bardzo podatną na manipulacje. Może podświadomie dobierać sobie do towarzystwa osoby dominujące, o mocniejszym charakterze (ty, karyna). Dlatego też być może nie interesują go kobiety, które
No ja wiem, czekałeś na mój ważny głos w tej sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Liwiia: oczywiście, miałem Ci wysłać to na priv, ale się wstydziłem i zrobiłem wpis, że niby tak ogólnie pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam też podejrzenia, ze twój kolega jest osobą ulegającą wpływom i bardzo podatną na manipulacje.


Bardzo dobre masz wrażenie, ale tylko w stosunku do kobiet,
Powiem tak, mój facet ma bardzo oryginalne zainteresowania i 95% książek jakie czyta są naukowe/okołonaukowe. Jego siostra ma magistrat, czyta gówno pokroju Blanki Lipińskiej, zainteresowań nie ma i już nawet nie chcę mówić co ma we łbie...


@Twinkle: ja też zauważyłem, że na ogólną mądrość i możliwość interesującego pogadania znacznie bardziej wpływają przeczytane książki, niż to jakie kto studia skończył, bo studia można skończyć tylko odklepując materiał.
@Strzelec_Kurpiowski:

oczywiście, miałem Ci wysłać to na priv, ale się wstydziłem i zrobiłem wpis, że niby tak ogólnie pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To na drugi raz się nie wstydź, ja naprawdę na tym privie już niejedno widziałam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Większy szacunek do studiowania i całego szkolnictwa wyższego miałem zanim sam tam poszedłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To na drugi raz się nie wstydź, ja naprawdę na tym privie już niejedno widziałam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Liwiia: w takim więc razie przy następnej okazji napiszę bezpośrednio ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A znając wykopów, aż boję się myśleć o tym co widziałaś na priv

Ja tak samo, niektórzy prowadzący bardziej olewają swoje zajęcia niż nauczyciele od gównoprzedmiotów w szkole. Poza tym,
Dlatego ono już nie jest dla wszystkich

( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Liwiia: tu różowy pasek pod awatarem powinien z automatu blokować prywatne wiadomości od nieznajomych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak, a zaoczne są coraz droższe. Tak się "walczy" z nadmiarem studentów


Gospodarka się rozwija, to ludzi stać na papierek.

Mamy rozwiązanie konkursowej zagadki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Niestety, nagród
@Strzelec_Kurpiowski:

tu różowy pasek pod awatarem powinien z automatu blokować prywatne wiadomości od nieznajomych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale ja lubię niektóre wiadomości od niektórych użytkowników. Może powinnam zacząć przekonywać, że ważę 109 kg, więc żadna tap madl się za różowym paskiem nie kryje

Niestety, nagród nie przewidziano, ale to chyba dobrze, bo byłby grzech za nieustąpienie nagrody innym, bo w końcu twoja wygrana to ich szkoda
Ale ja lubię niektóre wiadomości od niektórych użytkowników. Może powinnam zacząć przekonywać, że ważę 109 kg, więc żadna tap madl się za różowym paskiem nie kryje


@Liwiia: na wykopów najbardziej działa świadomość różowego paska pod awatarem, więc raczej powinnaś przedstawiać się jako Mietek, co lubi jak mu panowie swoje zdjęcia intymne wysyłają.

To ich powinno mocno ostudzić, chyba że wykopki z tęczą w awatarze to przeczytają ( ͡° ͜ʖ
@Strzelec_Kurpiowski:

Piesza pielgrzymka do Rzymu powinna w ramach pokuty wystarczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja zawsze chciałam zobaczyć Rzym, to moje marzenie niespełnione, więc słabą pokutę dostałam

na wykopów najbardziej działa świadomość różowego paska pod awatarem, więc raczej powinnaś przedstawiać się jako Mietek, co lubi jak mu panowie swoje zdjęcia intymne wysyłają.

Ale ja piszę po babsku bardziej to mnie zdemaskują ( ͡° ͜ʖ ͡
Ja zawsze chciałam zobaczyć Rzym, to moje marzenie niespełnione, więc słabą pokutę dostałam


@Liwiia: w takim razie musisz iść do Jerozolimy. Pokutę trzeba odczuć, zwłaszcza za taką zbrodnię.

Ale ja piszę po babsku bardziej to mnie zdemaskują ( ͡° ͜ʖ ͡°) I w ogóle nie identyfikuję się jako mężczyzna, Nawet jeśli nim jestem, nie dyskryminuj mnie, bo zawołam artpopa na pomoc


Artpop wyznaje ideologię gender fluid, więc
@Strzelec_Kurpiowski: Dawno nie byłam na żadnej pielgrzymce, więc przyjmuje to na klatę

Moja droga, mamy teraz nowoczesność, nikt już nie zmusza, abyś zawsze czuła się tylko kobietą, albo tylko mężczyzną. Możesz sobie wybrać jak ci pasuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Mój drogi, może od razu powinnam zostać kameleonem, skoro mam się tak ciagle zmieniać? A teraz pozwolisz, że udam się na spoczynek, bo muszę mieć siłę, żeby
Mój drogi, może od razu powinnam zostać kameleonem, skoro mam się tak ciagle zmieniać?


@Liwiia: Możesz, w końcu tęcza jest ich symbolem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz pozwolisz, że udam się na spoczynek, bo muszę mieć siłę, żeby zabierać głos w sprawach ważnych

Dobranoc :*


Pozwalam, dobranoc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Strzelec_Kurpiowski: #!$%@? idiotka, gosc radzi sobie zajebiscie bo od malego sie interesowal samochodami i skonczyl technikum mechaniczne i git, ja go podziwiam za wytrwalosc w dazeniu do celu, pozdrow go ode mnie i niech sie nie przejmuje zdaniem takich podludzi