Wpis z mikrobloga

Ostatnio dziewczyna mojego kumpla zrobiła mu straszną aferę o to, że nie ma on studiów, ani nawet matury, podczas gdy ona kończy właśnie studia(zaoczne).

Cała afera była o to, że ona źle się z tym czuje, że ma faceta na "niższym" poziomie właśnie przez tą edukację.

A teraz krótko opiszmy jego i ją:

On:
- od małego pomagał ojcu w warsztacie samochodowym
- ukończył technikum mechaniczne bez pisania matury
- po kilku perypetiach na emigracji i w zakładach Januszy biznesu zaczął w wieku 20 lat pracować w poważanym serwisie samochodowym dosyć luksusowych marek.
- zarobki to 2.5 średniej krajowej czyli jakieś 7-8 tysięcy na rękę.
- własne mieszkanie (na kredyt) w wieku 24 lat.
- plany otworzenia własnego warsztatu

Ona:
- bez jakichś specjalnych zainteresowań w młodości wykraczających poza średnią dla wszystkich dzieci i młodzieży.
- liceum
- zaoczne studia na kierunku technicznym
- z którym wcale nie wiąże przyszłości i zdaje je dla papieru
- praca biurowa skupiająca się na wypełnianiu tabelek u Excelu
- zarobki to średnia krajowa
- mieszkanie na wynajem
- planuje dalej pracować w biurze.

No i teraz ona namawia tego mojego kumpla, żeby pisał maturę i szedł na studia, choć nawet gdyby je dobrze zdał, to i tak robiłby w tym samym zawodzie, za te same pieniądze, albo i mniejsze, bo mechanicy mają większy przerób niż mistrzowie.

Dla niej jednak to nie ma znaczenia, bo ona chce mieć faceta z wyższym wykształceniem, a nie po szkole średniej i co gorsza bez matury.

Gdy tego nie zrobi, to ona "będzie się z tym źle czuła" i "ich związek raczej tego nie przetrwa".

#rozowepaski czy to serio dla was tak istotna sprawa u faceta? Ja osobiście nie potrafię nawet sobie wyobrazić takiego podejścia do tematu u siebie.

Ten kumpel chyba naprawdę szykuje się do pisania matury, a ja go wyśmiewam od piesków bez godności, bo sam mówił, że jemu bardzo to nie pasuje, ale robi to dla niej.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #pracbaza #niebieskiepaski #kiciochpyta #edukacja
Pobierz
źródło: comment_ISBbeorYJTRkHKSdM2bWXywpfUMFq60e.jpg
  • 164
@KRISSVector Termin "hipergamia" został ukuty głównie przez Pana Rollo Tomassi w pozycji "The Rational Male". Z góry zaznaczam że chodzi o tendencję społeczną a nie ewolucyjną cechę gatunku którą będzie miała każda jedna samica na całym świecie, bo może zabrzmiało jakbym to miał na myśli.
@KRISSVector Myślałem że pytasz o pochodzenie terminu hipergamia. Jeśli chodzi o sam pogląd (tzn. samiec ma potrzebę rozsiewania materiału genetycznego w jak najbardziej zróżnicowanym środowisku a samica wychowanie i zaopatrzenie potomstwa, ale z racji stopnia skomplikowania odchowania ludzkiego potomstwa najczęściej tworzą się pary monogamiczne) to pochodzi on z "Evolutionary Trade-Offs: emergent constraints and their adaptive consequences", Bret Weinstein PhD. Bez problemu znajdziesz całość w PDFie w googlach.
@vikingbrigand:
Dalej nie to. Przecież Cię zacytowałam.

Kobieta nie jest w stanie szczerze kochać faceta o gorszym statusie materialnym i społecznym od siebie, bo podświadomie wie że jest w stanie ogarnąć sobie kogoś dużo "lepszego" od niego


Tak swoją drogą, wydawało mi się, że termin "hipergamia" pochodzi z XIX-wiecznych indyskich tekstów.
@KRISSVector No odpowiedziałem Ci. Jeśli nie masz czasu lub/i ochoty czytać to poszukaj na Tubie podcastów z Weinsteinem. Był chyba u Rogana nawet i tłumaczył naukowe podłoże powodów powstawania i upadania związków monogamicznych pomiędzy homo sapiens. On łączy kwestię ewolucyjną z socjologiczną, bo łabędzie też mają monogamię ale trochę inną.
Kobieta, jako jednostka niejako skazana na wychowywanie potomstwa (facet może odejść, patrząc na ilość samotnych matek dzisiaj nihil novi) zawsze będzie w
@Strzelec_Kurpiowski:


bardziej patrzy na wygląd kobiety niż na to jaka ona jest i mając do wyboru głupiego, ale ładnego plastika, albo mądrą, ale średnią z wyglądu kobietę, to na 80 ybierze plastika.

Tzn. ze twoj kolega jest glupkiem. Szkoda, ze nie napisales wczesniej, nie byloby mi go szkoda.
Tak, skromna 5/10 lepsza od pistego i aroganckiego 10/10.

@giocarte: Czyli najbardziej stereotypowo jak się da. Ona patrzy na kasę i pozycje,
@Strzelec_Kurpiowski: jak mam byc szczera to wszystkie moje relacje z chlopakami powazniejsze dotyczyly gosci bez studiow, czesto z wyksztalceniem srednim albo nawet i nie. Tacy faceci sa o wiele bardziej mescy i zaradni zyciowo niz niedojdy na studiach. Dlatego bardzo sie dziwie dziewczynie z posta, bo jej obiekcje moglyby byc logicznie uzasadnione gdyby jej partner byl po prostu niedojda zyciowa, ktora nie rozwija wyksztalcenia z czystego lenistwa. Laska jest po prostu
@vikingbrigand: O, dziękuję za tytuł, w najbliższym czasie na pewno przeczytam.

A tak tylko dodam - są na to soldine badania naukowe? Bo tak na dobrą sprawę, zależnie od środowiska, w jakim się obracasz, możesz znaleźć zaprzeczenie tej tezy. Przypominam, że nie jesteśmy juź bezwolnymi małpkami, mamy wolną wolę i swoje preferencje.

Megan Foxy


A czemu Brady Pitty nie #!$%@?ą się w sprzątaczkach?
:)

Nie mówię że każda kobita gold digger
- po kilku perypetiach na emigracji i w zakładach Januszy biznesu zaczął w wieku 20 lat pracować w poważanym serwisie samochodowym dosyć luksusowych marek.

- zarobki to 2.5 średniej krajowej czyli jakieś 7-8 tysięcy na rękę.


@Strzelec_Kurpiowski: ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Typek 20 lat. Ile bierze