Wpis z mikrobloga

Mirki dość głupie pytanie. Ale gdzie najlepiej wziąć kredyt studencki? Uczelnia może jakoś pomóc? I co się z tym wiąże?

Mam starego psa, któremu staram się zapewnić opiekę, ale już powoli sam nie daję rady dzielić resztek hajsu na wszystko po równo.
Leki/karma/zastrzyki/usługi weterynaryjne i tak już po zniżkach i na przysłowiową "kreskę".

Udało mi się go doprowadzić do stanu pełnej sprawności i teraz by go utrzymać i stosunkowo poprawiać potrzebne są regularne wydatki na leki i karmę weterynaryjną. Już teraz miło jest popatrzeć jak sobie truchta jeszcze delikatnie się chwiejąc i sam sobie ze wszystkim radzi. ( ͡º ͜ʖ͡º)


Ale sam sobie nie zregeneruje wątroby i sam sobie nie poda leków xD Więc jestem ja.

Przez 5 lat już go sam utrzymuje z oszczędności bo starym #!$%@?ło, a teraz gdy ma już 13 z hakiem koszty rosną. A i mi w związku ze studiami nie zmaleją. Mieszkanie/opłaty za studia.

Myślałem nawet by wziąć kredyt studencki wtedy mógłbym z najwyższej transzy odkładać po 100-200zł miesięcznie co by wystarczało na jego leki i dość drogie karmy.

Już słyszę od rodziny że "Po co tyle w tego psa ładujesz pieniędzy". To będąc #!$%@? odpowiadam "By mi na waszą starość nie starczyło." ( ͡º ͜ʖ͡º)

Prosiłbym o jakąś radę czy taki kredyt jest trudno spłacić? Czy trudno się o niego ubiegać? Czy macie może jakiś tańszy dostęp do leków pokroju Karsivan i Zentonil?

Nie wyobrażam sobie by tego śmierdziela porzucić na starość jak był przy mnie całe swoje życie, przez większość dni w roku na wyciągnięcie ręki.
A jako, że jemu się nie śpieszy odwalić kitę to ja nie mam zamiaru mu w tym przeszkadzać () A jedynie pomóc jak tylko mogę.

Z góry dzięki za jakąś konstruktywną odpowiedź.


Tym razem ortopedyczna, bo jego kopanie po nocy dawało mi flashbacki z Minecrafta.

#pomocy #zwierzaczki #pies #pieniadze #kredyt #starosc #kiciochpyta
GajuPrzegryw - Mirki dość głupie pytanie. Ale gdzie najlepiej wziąć kredyt studencki?...

źródło: comment_6Z15KNpX4MYYJbFFTSGBwyeZxeZJHPMp.jpg

Pobierz
  • 30
@Kubul nie jestem za tym by ciągnąć pieniądze od ludzi. Gdybym miał już wakacyjną pracę to nawet bym się tutaj z tym nie udzielił xd

Nie mam nawet paragonów. Wszystko wyrzucam. Kwoty są różne. Najdrożej wyszło za badania krwi i leki na skórę około 160zł jednorazowo.

Leki pokroju Nootropil Milgamma i Karsivan wychodzi koło 100zł bo i tak dostaje możliwie najtaniej ten Karsivan.

Zentonil jest w #!$%@? drogi i gdy zaczniemy go
GajuPrzegryw - @Kubul nie jestem za tym by ciągnąć pieniądze od ludzi. Gdybym miał ju...

źródło: comment_7t5rTconjpQm9dAzjX2WxYdyUrYmGJ88.jpg

Pobierz
@Guardis Studencki na okres studiów. Z tego co wiem są tam transze wziąłbym największą to część bym przeznaczył na życie i studia a resztę na niego.

Najwyższa transza to 1000 zł odejmując to co potrącają. Studia trwają 4 lata plus magisterka 2 lata. Spłaca się dwa razy dłużej niż otrzymuje czyli 6 lat to 12 lat spłacania. Jak raty wyglądają to nie wiem właśnie.

Ale gdybym zdobył pracę w wyuczonym zawodzie to
@GajuPrzegryw:

Ogólnie nie polecam, brałem na studia inż. w transzach co 600 zł przez okres studiów

Zostało mi do spłaty jeszcze 14k (,)

Jeżeli chcesz go "przejeść" to lepeij spiąć dupę i pracować nawet kosztem zdrowia xd

Brałem w Pekao w 2011

Kwota spłaty miesięcznie 300-310 zł, niby nie dużo ale jak widze jak ucinają z wypłaty to jakby 10 HP mi ubywało xD
@pijmleko Masz jakieś odczucia po studiach? Trudno było ci znaleźć dobrze płatną pracę?

Bo ja zakładam że dzięki praktykom i doświadczeniu zdobytemu w trakcie studiów uda mi się coś ugrać po studiach... Już nawet przy 3k na rękę po dwóch latach spłacanie kredytu, jakiś pokój by stykło.

Ale po moim kierunku miałbym nadzieję na więcej xd