Wpis z mikrobloga

#informatyka #zalesie #kiciochpyta

Czy was też to wk0rwia, że jak pracujecie jako "informatyk" albo skończyliście taki kierunek.

To ludzie wam zadają takie zj3bane pytania typu:

- podał byś jakiś darmowy fajny program do fakturowania na już

- Daniel wiesz jakim programem najlepiej darmowym otworzyć rozszerzenie .XADAW (tutaj nazwa rozszerzenia)

I k0rwa odpowiedzi oczekują w tym momencie..

Tak k0rwa bo my na agh na informatyce mieliśmy przedmiot "Wszystkie programy świata" i uczyliśmy się na pamięć jaki program jest do czego .....

#bekazpodludzi
  • 77
@promyczek_94: ja co prawda nie informatyk, ale oczywiście też "komputerowiec" bo młody wiek i obsługa myszki od dawna są wystarczające, aby tak cię sklasyfikować. Dodając do tego moją cechę braku umiejętności odmawiania pomocy, często kończyłem czytając jakieś trudne dla mnie rzeczy i próbując coś naprawić. Potem czasem olewając swoje rzeczywiste obowiązki. Całe szczęście zdałem sobie sprawę, że nie jest to dla mnie biznes życia i teraz podobne prośby zbywam, no chyba
bo wszedłem na miejsce typa która był po 50 i studiował informatykę to wszystko w pracy było postawione trzeba było przenieść na nowe rozwiązania, bo waliło taką starością że ja pitole np. głupie backupy typ ręcznie przenosił na dyski zewnętrzne


@samuraj24: Ach skąd ja to znam xD Tak samo- serwery na korbę, backupy tyle dobrze że skryptem się robiły, bo to pisał typ z zewnątrz, ale poza tym statyczne adresy w
@samuraj24: mnie zawsze #!$%@?ą takie pytania:
- jak coś zrobić w Excelu albo Wordzie - skąd ja to mam wiedzieć? Kursu sekretarskiego nie robiłem, prędzej napiszę program co robi to coś niż to znajdę w tym #!$%@? menu
- cokolwiek z telefonem komórkowym - nastolatkiem byłem kilkadziesiąt lat temu, skąd mam wiedzieć jak coś tam włączyć w jakimś snapczacie czy mesendżerze?
- obsługa peryferiów - szczególnie drukarki, chyba najbardziej złośliwie urządzenia
@Pan_Jerzy: Być może taki program jak recALL coś wyszuka: https://keit.co/p/recall/ ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak naprawdę to ludzie nie zdają sobie sprawy, że informatyka to potężna różnorodność ludzi. Jedni programują wysoko poziomowe, jedni mikrokontrolery, inni zarządzają projektem, inni siedzą na serwisie komputerowym, inni pracują przy bazach danych w serwerowni. Front End, Back end, aplikacje webowe, aplikacje "z instalacją", tworzenie gier, grafika komputerowa (nie chodzi o grafików pracujących
@samuraj24: chociaz was za madrych uwazaja, sprobujcie byc dziewczyna na infie ( ͡° ʖ̯ ͡°) zrobilam jeden semestr biotechnologii i teraz juz drugi rok infy leci, mimo ze kierunek ciezszy czuje, ze spoleczenstwo mnie odbiera za kompletna debilke xD
ostatnio spotkalam kumpla z jakims jego znajomym, ktory probowal sformatowac komorke, mowie daj na chwile to zobacze, *tu zaczynaja ze mnie heheszkowac*, [wystarczyly 3 klikniecia] i reakcja jak