Wpis z mikrobloga

#informatyka #zalesie #kiciochpyta

Czy was też to wk0rwia, że jak pracujecie jako "informatyk" albo skończyliście taki kierunek.

To ludzie wam zadają takie zj3bane pytania typu:

- podał byś jakiś darmowy fajny program do fakturowania na już

- Daniel wiesz jakim programem najlepiej darmowym otworzyć rozszerzenie .XADAW (tutaj nazwa rozszerzenia)

I k0rwa odpowiedzi oczekują w tym momencie..

Tak k0rwa bo my na agh na informatyce mieliśmy przedmiot "Wszystkie programy świata" i uczyliśmy się na pamięć jaki program jest do czego .....

#bekazpodludzi
  • 77
@samuraj24: mojego współlokatora, który studiował informatykę, sąsiadka po czterdziestce zaciągnęła do domu i poprosiła by naprawił jej czajnik elektryczny, bo przecież jest informatykiem a czajnik jest na prąd XDD


@promyczek_94: może ona się po prostu chciała z nim #!$%@?ć a czajnik to była wymówka ಡ ͜ ʖ
Czy was też to wk0rwia


@samuraj24:

Nie #!$%@?. Prędzej znajdę fajny program do fakturowania czy informację czym otworzyć XADAW niż ten kto o to pyta. Jasne, że nie trzeba do tego wykształcenia, bo równie dobrze zrobi to rozgarnięty gimnazjalista. Ale czy mnie to #!$%@?? Nie.

Jak mam problem z autem to też prędzej zapytam znajomego mechanika niż znajomego lekarza. To chyba jasne. Tak samo jak jasne jak to, że jedocześnie nie
Ale w takim razie gratuluje wiedzy, że jesteś w stanie dla każdego rozszerzenia podać nazwę programu w czym to otworzyć i jeszcze darmowym programie.


@samuraj24: w dzisiejszych czasach studia kończą takie matoły, że nie potrafią ogarnąć prostego pytania.

Jeśli masz przy sobie telefon, a chyba w dzisiejszych czasach każdy go ma, to ogarniesz taka odpowiedź do 30 sekund.

Niestety ty zarządzasz wielkimi systemami i milionami tetratytolinogigabajtow danych, więc ogarnięcie programu do
@fAzI: Widzę, że jesteś zdrowo upośledzony.

1. Podanie prostych rozszerzen jak ty doc txt - to inna innszość, ja mówię o rozszerzeniach które 1 raz na oczy widzę
2. To fajny z ciebie fachowiec jak polecasz coś ludziom czego na oczy nie widziałeś - tylko z neta - to tak jak byś dostał pytanie jaki mikser kupić a ty byś wszedł w neta i napisał top 10 mikserów 2019 i podał
@tylkostrimi: ale ty umiesz czytać ze zrozumieniem, mi nie chodzi o to że ktoś się mnie pyta o takie rzeczy - tylko chodzi o to że myślą, jak skończyłem informatykę to mogę im taki program na miejscu podczas rozmowy podać - bo przecież ja znam wszystkie programy świata. Przecież to oczywiste jak bym miał czas poszukał bym po necie, pobrał kilka, przetestował, przeczytał licencję i coś polecił.
@Vittel: to są akurat podwójne standardy, ja też się nie swojo czułem jak leciałem na wakacje 3 lata temu a jednym z stewardess był mężczyzna. Sam studiował z "kilkoma" dziewczynami i muszę przyznać, że miały dużo w głowach.