Wpis z mikrobloga

Słucham właśnie audycji w Trójce i po raz kolejny słyszę tą samą tezę. Wg. Katolików wiara to takie homonto, dzięki któremu jest się dobrym człowiekiem, a ateista to człowiek któremu to homonto zdjęto.

Naprawdę uważacie, że jeśli człowiek nie będzie trzymany za mordę przez Boga w strachu przed piekłem, to będzie automatycznie uosobieniem szatana? Człowiekiem bez godności, honoru, egoistą itd.

Przykre jest to, że sporo Chrześcijan uważa, że są dwie drogi: wiara albo jakieś dewiacje i upadek społeczeństwa.

#bekazkatoli #bekazprawakow
  • 212
@pietrek3121 katole maja lepiej niż nie wierzący jeśli chodzi o postrzeganie bycia dobrym człowiekiem o czym wielokrotnie mnie przekonywali IMHO w kościele szacuje że prawdziwych wierzących mamy 1% reszta to indoktrynowane od małego owce chodzące bo co ludzie powiedzą mające w dupie naukę kościoła. Wracając do meritum, według nich remedium to spowiedź mogą sobie pozwalać, potem do budki i są czyści umyci. Jak bym tylko raz to usłyszał to bym pomyślał debil
@pietrek3121: ja nie wierzę ale czerpie to co dobre z tej religii. 7 grzechów głównych, przypowiesci, sam Jezus był bardzo mądrym gościem jak na tamte czasy i nie dziwie się że pociągnął takie tłumy. Nie czytam tylko starego testamentu bo żydzi napisali go pod swoje interesy nazywając się narodem wybranym, i żeby przetrwać nawet 2000 lat bez własnego państwa. Żydzi piszą ,, czyńcie sobie ziemię poddaną,, Jezus mówi ,, co uczyniliście
Naprawdę uważacie, że jeśli człowiek nie będzie trzymany za mordę przez Boga w strachu przed piekłem, to będzie automatycznie uosobieniem szatana? Człowiekiem bez godności, honoru, egoistą itd.


@pietrek3121: To nie do końca o to chodzi. Według wierzących to Bóg definiuje, że coś jest złe. Jeśli nie wierzysz w Boga, to nie wierzysz też w zło.
@pietrek3121: Z jednej strony beka, z drugiej jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że gdyby nie te wszystkie religie, które były bardziej pierwotną wersją współczesnego prawa i moralności, byłoby dużo gorzej.
Oraz, że duża część "społeczeństwa" jest po prostu dużo gorsza i głupsza, niż Ci się wydaje i TAK, oni potrzebują chomąta i trzeba orać nimi pole, bo gdy się nudzą, źle się dzieje.
To taki typowy religijny absurd. Jak nawołują do przemocy, to mówią że niosą pokój. Jak zniewalają, to mówią o wolności. Jak czytają w swojej świętej książce, że ich Bóg każe zabijać noworodki, zsyła plagi na dany kraj, czy dla zabawy sprawdza, czy ojciec byłby gotów dla jego kaprysu zarżnąć własne dziecko - to nazywają go dobrym, miłosiernym i sprawiedliwym.

Prawda jest taka, że ludzie uciekający przed strachem przed śmiercią w religię, niezbyt
zexan - > To taki typowy religijny absurd. Jak nawołują do przemocy, to mówią że nios...
Przykre jest to, że sporo Chrześcijan uważa, że są dwie drogi: wiara albo jakieś dewiacje i upadek społeczeństwa.

@pietrek3121:
Bo oni wyszukają sobie 1 czy 2 władców, którzy niby nie wierzyli i już wciskają to jako dowód, że takie coś to zuuuo.
Co z tego, że pozostałe 95% władców wierzyło a i tak robili wojnę za wojną czy podłości względem swojego narodu czy nawet bliskich.
Nigdy w życiu nie spotkałem katolika, który by powiedział, że jest zdolny do przemocy, morderstw itp ale tego nie zrobi tylko ze względu na Boge. Kompletnie nie czaję skąd się w tym wątku wzięło gadanie o "większości" katolików. No ale na wykope wystarczy pisać "większość" i #!$%@?ć na tych, kogo się nie lubi i plusy się zgadzają.

Jak już #!$%@?ć po religiantach, to nie zmyślonymi "argumentami".
@pietrek3121 wybacz, ale sprawa jest jasna, poza Kościołem nie ma zbawienia
Można być dobrym człowiekiem i nie wierzyć, ale w życiu nie chodzi o dobroludzizm tylko o zbawienie
@kidi1: o to to to, religie niestety w większości gwałcą to - nie szanują ludzkiej wolności i prawa wyboru
@rafal-heros: stary testament i nowy testament są ze sobą zaskakująco spójne (tak mi wychodzi ostatnio) - w starym testamencie jest dużo zapowiedzi i obietnic które się wypełniły w nowym - takich jak przyjście mesjasza, ja uważam że to nie jest prawda że w ST jest jakiś inny Bóg, wszędzie jest ten
Katol Cię nie zamorduje, bo to złe i/lub dlatego że będą kary w piekle, ban na niebo, itd. U mnie moralność, u nich-rachunek zysków i strat.


@Gorejacy_krzak_agrestu: Idąc dalej Twoim tokiem to dobrze by było jakby wszyscy byli Katolami bo by nikt nie mordował bojąc się kary lub uważając mordowanie za złe. Jakby nikt nie był Katolem, to by nie mordowali tylko Ci, którzy uważają mordowanie za złe. Reszta by oporów