Wpis z mikrobloga

Idę na rozmowę na PHP deva, a tam mi mówią, że szukają kogoś do utrzymywania projektu na php 5.6, Symfony 2 itp. Ja się pytam utrzymywania? Chyba do przepisania na nowszą wersję? A oni, że nie mają teraz środków i czasu aby cały ten projekt przepisywać. Zapytałem się ich jeszcze, czy trzymają w tym projekcie jakieś wrażliwe dane osobowe (oczywiście tak) i postanowiłem nie wziąć udziału w dalszej rekrutacji xD
#php #programowanie #gorzkiezale
  • 19
@IdzieGrzesPrzezWies: e tam - ich sprawa, a jestem w stanie uwierzyc, ze jak firma niewielka, to ni ma srodkow i czasu. Ale to ich decyzja. Ty pisz kod i odbieraj wyplate ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od decyzji sa managerowie, a programista od kodu ( ͡ ͜ʖ ͡)
@IdzieGrzesPrzezWies: i dobrze że odpadłeś. Dobrego programistę można poznać po tym że wejdzie w stary projekt i go zrefaktoruje czym da mu nowe życie. Symfony 2 to solidna podstawa do tego żeby podnieść PHP do 7.3 i zabłysnąć na zwiększeniu wydajności rozwiązania. Każdy by chciał tylko przepisywać ... i potem appka zamiast zarabiać jest cały czas "to do" w taskach ...
@IdzieGrzesPrzezWies: przepisywanie aplikacji od nowa jest ostatecznością. Kto za to zapłaci? Klient już wydał grubą kasę i nie będzie chciał płacić drugi raz za coś, co nie da mu realnej korzyści, bo jak by to wyglądało - "zrobiliśmy panu fajną apkę za 200 tysięcy, ale trzeba większość zaorać, bo wyszedł nowy framework, a tamten jednak jest #!$%@?". Powiedz jakie dokładnie bugi naprawi przejście na symfony 4, których nie naprawili w 2/3,