Wpis z mikrobloga

Powinienem iść na kolejne praktyki albo staż czy szukać normalnej pracy jako junior?
Mam za sobą 9msc. pracy jako programista aplikacji mobilnych, mam swoją apkę mobilną z własnym API, bazą na serwerze itd. (niestety jedyny jakiś większy projekt), mam kilka stażów i praktyk za sobą, skończonego inżyniera, kurs microsoftowy z C# i technikum informatyczne, chociaż to i tak bez znaczenia. Angielski też ogarniam bardzo dobrze.
Pytam, bo przeniosłem się do Wrocławia z innego miasta wojewódzkiego i 3 miesiąc leci, a dalej nic nie mogę znaleźć :P Dostałem się na samym początku do jednej firmy ale kiedy już powiedzieli, że mnie chcą zrezygnowałem, bo myślałem, że załapię się do jakiejś lepszej (o ja naiwny).
Staż? Czy iść na magazyn po raz setny i szukać w międzyczasie czegoś innego?
#pracbaza #programista15k #programowanie #wroclaw
  • 22
@Pan_Qcek: moje wymagania finansowe są tak mierne jak moje umiejętności, nie bój się ;) Wiem, że mało umiem ale podstawy mam jednak solidne. Reszty mógłbym się przecież douczyć na umowie wstępnej w zależności od miejsca pracy
. Reszty mógłbym się przecież douczyć na umowie wstępnej w zależności od miejsca pracy


@PanNocebo: Zapłać mi to sie naucze xd To tak nie działa. Rynek IT jest dość chłonny wiec jezeli przez 3 miesiace znaleźć pracy nie mozesz to problem jest raczej z tobą ( ͡º ͜ʖ͡º)
@PanNocebo: junior bez dwoch zdan
@Pan_Qcek:

Zapłać mi to sie naucze xd

no ja bym wcale tego nie wysmiewal, przeciez dokladnie tak to dziala w przypadku juniorow xD wykonuja proste zadania, do ktorych szkoda rzucac bardziej doswiadczonych devow, ale wszyscy dobrze wiedza, ze junior bedzie dowozil wolniej wlasnie ze wzgledu na to, ze caly czas sie uczy.

ba, czasem dziala to nie tylko w przypadku juniorow. zobacz sobie allegro, jak
@Pan_Qcek: no nic, to będę szukał kolejnego stażu jakiegoś w takim razie :) Z nauczeniem miałem na myśli bardziej to, że zawsze potrzebne jest jakieś wdrożenie i szkolenie stanowiskowe. Chyba :d
wykonuja proste zadania, do ktorych szkoda rzucac bardziej doswiadczonych devow


@paziu: tak pracowałem do tej pory ¯\_(ツ)_/¯ i chyba dobrze mi szło, bo mam list referencyjny o bardzo pozytywnym wydźwięku. No ale widocznie za krótko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanNocebo: na którym etapie rekrutacji odpadasz? Bo może po prostu nie umiesz się "sprzedać"
Poza tym wakacje to w większości hr leniwy sezon - urlopy a od września/października pojawiają się nowi studenci chętni na niskie stawki.
Ogłoszenie tamtej firmy dalej wisi? - możesz spróbować się do nich odezwać i powiedzieć o problemach rodzinnych/innym wiarygodnym powodzie dla którego zrezygnowałeś, może akurat
zawsze potrzebne jest jakieś wdrożenie i szkolenie stanowiskowe. Chyba :d

@PanNocebo: w kazdej normalnej firmie jest wdrozenie, bardziej lub mniej nadzorowane, ale jest

i chyba dobrze mi szło, bo mam list referencyjny o bardzo pozytywnym wydźwięku. No ale widocznie za krótko

mnie sie co prawda nie zdarzylo byc zwolnionym, ale z tego co sie orientuje po znajomych i tak przegladajac rynek, to bycie zwolnionym nie musi oznaczac, ze jestes #!$%@?. jest
na którym etapie rekrutacji odpadasz?

@xentropia: Bardzo różnie. Czasami przechodzę 3 etapy i nagle się okazuje, ze nie ma dla mnie projektu, a czasem dziękują na starcie, bo mam za mało doświadczenia. Ale najczęściej po 1 rozmowie.
Niee, nie wisi ( ͡° ʖ̯ ͡°) No i głupio jednak tak zgłaszać się do nich teraz (powiedziałem im, że podjąłem już zobowiązania wobec innej firmy, które nie pozwalają mi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanNocebo: hmmm czyli trochę tak jakby szukali kogoś super a nie realnie potrzebowali ludzi. Myślę, że we wrześniu powinno być więcej ofert pod studentów.

Jeśli masz kontakt bezpośrednio do kogoś z HR z tych firm gdzie nie było projektów możesz im się przypomnieć ładnym mailem.
Może zamiast magazynu tymczasowo jakiś helpdesk czy wsparcie klienta w IT korpo, będzie mniej męczące i chociaż trochę powiązane z branżą.
Powodzenia.
@xentropia: w sumie to mam. Tak zrobię :)
Boję się, że na helpdesku musiałbym podpisać umowę na jakiś dłuższy okres i dopiero pod koniec znowu zacząć szukać. Ale rozejrzę się też za takimi ofertami. Może to też jakieś rozwiązanie.
Dzięki za rady!
@ChceNadMorze: w Xamarinie ją pisałem, bo w C# czuję się najpewniej i to było obiektem mojej pracy w poprzedniej firmie (tam też rozwijałem dwie ich aplikacje). Nie chcę zdradzać tematyki publicznie ale użytkownicy mogą tworzyć w niej swoje konta bądź korzystać jako niezalogowany user z ograniczeniami. Poza tym mogą po zalogowaniu zamieszczać ogłoszenia, głosować (upvote/downvote), filtrować treści wg kategorii itd. Żeby to było możliwe zrobiłem proste API (na swoim stacjonarnym komputerze