Wpis z mikrobloga

mirki z #mikrokoksy
mam pytanie o cwiczenia, glownie o 5x5
cwicze sobie, ale czasami zdarzy mi sie dluzsza przerwa, taka powiedzmy 3 miesiace albo i dluzej? jak potem wrocic i ustalic dobry ciezar dla kazdego cwiczenia powiedzmy z SL?

na pewno nie ma co zaczynac od poczatku, bo mimo ze jestem slaby to jednak pusta sztaga w przysiadzie to jednak bez sensu skoro powiedzmy z 50kg zrobie spokojnie z 15 przysiadow
podobnie z DL, nie ma sensu zaczynac od 40 jak kaze SL, ale jaki ciezar ustawic zeby bylo nie za latwo, ale tez nie za ciezko, zeby progres byl a nie blokada za tydzien?

w polowie miedzy starym maxem a miminalnym? a moze ciezar z jakim dam rade zrobic 10 powtorzen?
sa jakes rady co do tego?
z gory dzieki

#kiciochpyta #silownia
  • 7
@wykopowy_brukselek taka 3 miesieczna przerwa to mozna uznac ze powinieneś zaczynać plan od początku. Dobrze trafiłeś z 5x5. Postaraj się znalezc taki ciezar aby moc co tydzien dokładać 2.5kg (ława przysiad) i 5kg mc.
Tak mniej wiecej dla uproszczenia. Jezeli siadasz 100kg x1 (Twoje 100%) i robisz 3 treningi siadów w tygodniu( a uwierz, że warto) to zacznij od jakichs 55% czyli 55kg i jedziesz 5x5, moze to sie wydawac nie wiele
@Smackmybitchup: no wlasnie o to pytam, nie wydaje mi sie ze ciezar startowy SL ma sens. juz bardziej to co piszesz badz to co pisze @crespo, mozliwe ze to w ogole sa te same wartosci
powiedzmy ze mialem:
siad: 95-100kilo
dl: 125-130
OHP: 45-50
wioslo - 75-80
lawka - 50 (tak, jestem mega slaby i nie umiem wyciskac ani robic OHP, to sa moje maxy x1 a nie serie)

to
@Smackmybitchup: na #!$%@? tyle tych siadow? Cwicze fbw od 1,5 miesiaca i juz niedlugo zamierzam siady dodac bo gora ciala byla strasznie #!$%@? a nogi az tak nie na poczatku i sie zastanawiam czy nie robie czegos glupego tak w ogole nog nie cwiczac xD