Wpis z mikrobloga

Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo tak naprawdę ktoś je przestraszył i to że wychowywanie dziecka z downem jest tak trudne to w większości stereotypy a one nie znają żadnego dziecka z downem.
A ja znam, mam w rodzinie dziecko z downem i gdybym był kobieta i dowiedział się, że takie urodzę, to nawet przez sekundę bym się nie zastanawiał czy zrobić aborcję. Tylko bym zrobił. Może jestem jakimś zwyrolem, ale nie chciałbym takiego życia.

#oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #przemyslenia #przemysleniazdupy #bombelek
GrammarNazi - Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo...

źródło: comment_jaLXyqxrZfaSiIkA9pbYhyv1z1l7Qg4W.jpg

Pobierz
  • 331
  • Odpowiedz
Kazdego z Was moglabym spuscic w toalecie gdyby sie okazalo, ze macie cos z liczba chromosomow nie tak...Gdyby to bylo moje dziecko to nie macie prawa mi mowic co powinnam zrobic.
  • Odpowiedz
Np. zamiast zmuszać ludzi do aborcji dajmy im wolną wolę


Wystarczy przeczytać ten wątek i dowiesz się, że niektórzy proponują Islandię


@Brzytwa_Ockhama:
nawet jeśli w Polsce nagle aborcja będzie legalna na każde zawołanie
na każde życzenie, z obojętnie z jakiego powodu
do 8 i pół miesiąca ciąży, dozwolona bez ograniczeń

(czyli, uwaga uwaga ... damy im WOLNĄ WOLĘ.. xDD)

- uważasz, że po Polsce zaczną grasować abortkomanda, i zmuszać siłą dorosłych
  • Odpowiedz
@pakoraban bo testy wolnopłodowego dna (nifty) jest nierefundowany I kosztuje 2k,,dlatego prawdopodobnie nie wykryto. Nie wszystko widać na usg a niektóre kobiety nie robią nawet Pappa twierdząc, że wola się nie denerwować a później zdziwienie, że coś może być nie tak.
  • Odpowiedz
@Vladimir_Kotkov możliwość wystąpienia czyli zapewne zrobiła tylko badanie prenatalne (ocena usg) oraz test pappa który jest zaledwie statystyką. Amniopunkcja (jedyne badanie które jest podstawą do terminacji w naszym kraju) daje już praktycznie pewność. Często rodzice z dużym ryzykiem wykonują dodatkowo nieinwazyjne badania genetyczne z krwi (nifty, sanco, harmony itp.). Nie chce mi się wierzyć w te niesamowite cuda "miało mieć Downa jest zdrowe" - po prostu przyszli rodzice nie wykonali wszystkiego by
  • Odpowiedz
@Liwiia: Wiadomo, chęć niesprowadzenia kogoś na ten świat by ten się zbytecznie męczył to jest egocentryzmXD weż ty może przeczytaj co piszesz najpierw.
  • Odpowiedz
  • 0
@lesnasarna: nie nazwałabym tego egoizmem.To jest szalenie trudne, mimo że jak tutaj przytacza się argumenty, wybór wydaje się dosyć klarowany, ale w sytuacji rodzica, który dowiaduje się, że po urodzeniu dziecko będzie niepełnosprawne i to w stopniu tak ciężkim jak np. zespół Downa dochodzą jeszcze emocje, ciągle rozpowszechnione społecznie postrzeganie aborcji jako morderstwa dziecka przez własnego rodzica, co zawsze było moralnie piętowane, oraz przyrównywanie terminacji ciąży w przypadku nieodwracalnych wad płodu
  • Odpowiedz
@Liwiia: Wiadomo, chęć niesprowadzenia kogoś na ten świat by ten się zbytecznie męczył to jest egocentryzmXD weż ty może przeczytaj co piszesz najpierw.


@Ulyssos: Przegrywy męczą się bardziej na tym świecie od upośledzonych dzieci, to nie jest oszczędzanie cierpień nowonarodzonym tylko tym, którzy nie chcą za to brać odpowiedzialnosci
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: Ja się staram zrozumieć obie strony i nie oceniać. Jak mawiał ks. Kaczkowski "wobec trudnych wyborów moralnych w gruncie rzeczy zawsze zostajemy sami".
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: oj prawda. Właśnie z miłości do swojego dziecka nie powinno się mu fundować życia jako osoba z zespołem Downa. Aborcja w takim przypadku to ciężka emocjonalnie decyzja, ale jedyna która oszczędzi temu dziecku cierpienia.
  • Odpowiedz