Wpis z mikrobloga

Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo tak naprawdę ktoś je przestraszył i to że wychowywanie dziecka z downem jest tak trudne to w większości stereotypy a one nie znają żadnego dziecka z downem.
A ja znam, mam w rodzinie dziecko z downem i gdybym był kobieta i dowiedział się, że takie urodzę, to nawet przez sekundę bym się nie zastanawiał czy zrobić aborcję. Tylko bym zrobił. Może jestem jakimś zwyrolem, ale nie chciałbym takiego życia.

#oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #przemyslenia #przemysleniazdupy #bombelek
GrammarNazi - Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo...

źródło: comment_jaLXyqxrZfaSiIkA9pbYhyv1z1l7Qg4W.jpg

Pobierz
  • 331
  • Odpowiedz
@cacktooz: Ja mam brata z niepełnosprawnego intelektualnie. Wada rozwojowa mózgu, inteligencja trzylatka a chłop ma już ponad 30 lat.
Wychowałem się przy nim i na swój sposób go kocham, ale gdybym był w sytuacji, w której moje dziecko (którego prawdopodobnie i tak nigdy mieć nie będę) miałoby urodzić się takie jak on, to nie wahałbym się ani chwili, tylko podjął decyzję o przerwaniu takiej ciąży.

Ludziom, którzy patrzą z boku, wydaje
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@OjciecMarek:

Pisanie vel zamiast albo, jak masz w zwyczaju, w języku polskim jest a) pretensjonalne


Piszę tak żeby ciągle nie pisać albo i lub. W dużej ilości alternatyw brzmi to po prostu źle.
  • Odpowiedz
@murzyn_w_solarium: No właśnie żeby było ciekawie to wszystkie inne rodziny z dziećmi zachowały dość przyzwoitości. Jak coś tam hałasowały to były od razu upominane i siedziały cicho, a jak zaczęły się dziać dość straszne rzeczy, jak ta finalna bitwa lwic z hienami pod koniec, i jakieś małe dziecko się przestraszyło to rodzic potrafił wziąć wynieść je z sali żeby mogło sobie popłakać w spokoju i nie przeszkadzać innym. Ale ta pinda
  • Odpowiedz