Wpis z mikrobloga

Dzień 2/30 #freakzmedytuje

Dzisiaj poświęciłem sobie 15 minut. Ta sesja była bez wątpienia owocna, praktyka dostarczyła mi przyjemności, spokoju, wyciszenia. To coś czego bardzo brakuje, domniemam że nie tylko mi. Uwielbiam medytować o wschodzie słońca, myślę że to najwspanialsza pora dnia, a ponadto światło słoneczne przynosi dodatkowe korzyści. Wciąż mam uczucie strachu, stresu przed nadchodzącymi wyzwaniami. To coś z czym trudno jest mi się zmierzyć i znaleźć łatwe rozwiązanie. Każdemu polecam z początku po prostu posiedzieć i "poobserwować" nadchodzące myśli i to w jaki sposób te myśli wywołują w nas emocje, to proces a nie jednoczesne zjawisko ;) Warto mi nadrobić teorię, przyswoić trochę więcej, nauczyć się i praktykować dalej. Zastanawiam się jak długo w ciągu dnia odczuję benefity porannej medytacji.

#medytacja #przemyslenia #30dnibezprokrastynacji #freakz
Freakz - Dzień 2/30 #freakzmedytuje

Dzisiaj poświęciłem sobie 15 minut. Ta sesja b...

źródło: comment_5zrsj1wcS653ApChen2NpFf00EYygBxu.jpg

Pobierz
  • 14
zazdroszczę, zawsze chciałam medytować ale moje myśli są tak chaotyczne że nawet nie jestem w stanie ich prześledzić, obserwować, aż wtedy nerwica mnie bierze i wszystko ściska


@MailToGo: Dokładnie tak samo miałem, gdy pierwszy raz zacząłem. Dwie, trzy sesje i nagle zaczęło się zmieniać. Polecam zacząć od 5 minut, jest wtedy łatwiej. Spróbuj posiedzieć aż "umysł" zacznie wariować i za chwilę zastanowić się nad czym się myślało, potem znowu zaczniesz odpływać
@Freakz ja medytowalam co tydzień przez pół roku z buddystami i zawsze miałam milion myśli. Kazali wyobrażać sobie różne rzeczy, żeby oczyścić umysł i właśnie te wszystkie myśli zamieniały się w chmurki i latały mi po umyśle ( ͡° ʖ̯ ͡°) mimo tego wyciszenie było i cały tydzień czułam się dobrze psychicznie, także nawet bez takiego oczyszczenia głowy skutkuje
Przyjdzie jesień, pogoda się #!$%@? i tyle zostanie z medytowania.


@push3k-pro: Hah, też się tego obawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zazdro, też bym chcial ale nie umiem xd


@Hloow: A Ty myślisz, że ja od razu umiałem? ;p Tutaj jak z każdą nową umiejętnością, trochę teorii i praktyka, każdy może spróbować ^^

właśnie te wszystkie myśli zamieniały się w chmurki i latały mi po umyśle


@