Wpis z mikrobloga

Da się zrobić swoje wifi z internetu akademickiego?
Mieszkam w akademcu, mam internet po kablu, wifi eduroam nie dosięga mojej piwnicy w chciałabym mieć internet w telefonie
Jak podłączam router i loguje się do sieci z telefonu, niby przyznano mi dostęp, ale net nie łączy, gdy normalnie po kablu śmiga.
Nie znam się. Pomuszcie.

#informatyka #siecikomputerowe #kiciochpyta #wifi #eduroam #olman #olsztyn #niewiemjaktootagowac
  • 17
@Riannon: Możesz sprobować z czymś takim
MINI ROUTER TP LINK TL-WR802n

Kup przez neta żeby mieć 14 dniowy okres oddania bo możliwe ze w sieci jest coś zablokowane i tai router nie będzie działac.
@Nolimit jak się łączysz, to zanim możesz korzystać w internetu, musisz się zalogować, w przypadku olsztyńskim danymi z usosa, nie wiem jak gdzie indziej. No i jak się zalogujesz, dostajesz rolę w sieci i cię przekierowuje gdzieś na google. Na tym etapie utykam logując się z telefonu, bo przyznano mi rolę, a net już nie łączy
@Okex ja tam zawsze miałem i też szukali ale to nie przez to wywalało sieć zwykle kłamstwo ich serwery nie ogarniały tak dużej liczby adresów które były przyznawane przez wifi a teraz gdy już dodali adresy jest gut
@Surrealizm: Jak wspinasz swój serwer DHCP do sieci to zdarza się ze inni użytkownicy dostaną adres z Twojego serwera DHCP i to jest pierwszy problem. Drugim problemem jest to że ludzie zostawiali niezabezpieczone sieci bezprzewodowe. Jeśli ktoś z ulicy podlaczylby się do takiej sieci i dokonał jakiegoś przestępstwa (np wlamalby się do banku) to uczelnia miałaby spory problem.
Nie ma więc problemu z czymś takim jak za duża liczba adresów...