Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, mam możliwość nauki jednego z najpopularniejszych języków obcych w #korpo a nasza firma zajmuje się typowo finansami. Co byście wybrali i dlaczego z 2 najbardziej dla mnie sensownych do nauki: niemiecki czy francuski? (Odrzuciłem m.in. włoski, hiszpański itp)

#jezykiobce #niemiecki #francuski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje

Który język praca w finansach w PL?

  • Niemiecki 76.7% (79)
  • Francuski 23.3% (24)
  • Inny (komentarz) 0% (0)

Oddanych głosów: 103

  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania:
Niemiecki. Patrząc na Europę więcej osb się posluguje tym językiem. Spójrz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Europa_niemieckoj%C4%99zyczna

Szkoda że nie wybrałeś hiszpańskiego. To coraz bardziej popularny język, mówi nim prawie cała Ameryka Południowa (oprócz Brazylii), Ameryka Środkowa i coraz większa część Ameryki Północnej (USA + Kanada).

ciekawostka nr 1: w USA nie ma języka urzędowego. Hiszpański być może już niedługo w pewnych stanach południowych uzyska zatem de facto status języka "urzędowego". Takie też jest stanowisko
@AnonimoweMirkoWyznania: Wybierz ten, który bardziej ci odpowiada. Wybierz francuski, jeśli interesuje cię kultura francuska, niemiecki, jeżeli interesuje cię niemiecka. Nauka języka trwa całe życie - nie uda ci się, jeżeli nie będziesz czerpał z niej przyjemności. Ja jakoś nie wyobrażam sobie uczyć się hiszpańskiego, który sugeruje ktoś wyżej, nawet jeżeli jest taki łatwy. Francuski też jest łatwy, niemiecki trochę mniej, ale to nieistotne, tak samo jak ile osób w tym języku
Aldof: Ucz się tego, który Ci się bardziej podoba.

Jeśli kompletnie nie możesz zdecydować, to zastanów się, gdzie mieszkasz. Na ścianie zachodniej (Wro, Poz) niemiecki ma duuużą przewagę nad francuskim. We Wszawie jest już bardziej zrównoważony stosunek tych dwóch języków.

Niemiecki nie jest prostszy od francuskiego. Francuski jest sporo prostszym językiem, w którym w miarę łatwo można dojść do etapu płynności. Fakt, francuski jest trudny na samym początku z uwagi na
@AnonimoweMirkoWyznania: No nie powiedziałbym, że łatwiejszy od francuskiego. Nie z jego długaśnymi słowami i dość ,,bezduszną" wymową.

Na miejscu autora wziąłbym oba, o ile ten drugi też mu się podoba i mu na nim zależy.
Ale tak to raczej francuski, bo właśnie mniej ludu go zna.