Wpis z mikrobloga

@DywanTv:

nie ma co tracic glowy dla techniki.


Skąd się wzięło to gadanie na tym tagu? Technika jest wszystkim w kontekście wykorzystania siły maksymalnej. Nie ma być żadną wypadkową szarpania ciężaru, tylko być rozwijana i poprawiana równocześnie z budowaniem siły. Chcesz być najsilniejszy? pracuj nad techniką. Chcesz mieć najlepszą możliwie technikę, pracuj nad siłą maksymalną.

Wydaje mi się że na tym filmiku największym weak linkiem zawodnika jest trener. Z drugiej strony
  • Odpowiedz
Wydaje mi się że na tym filmiku największym weak linkiem zawodnika jest trener. Z drugiej strony dopóki przytrzymuje ręką dyski przed wysunięciem to nic złego się nie stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bdm_bq: Haha, dokładnie. A wiesz że to jest najlepsza, czołowa grupa promotorska/sztab szkoleniowy na naszym podwórku?... I takie kwiatki to norma, więc teraz pomyśl co się dzieje na niższych szczeblach :P 100 lat za murzynami
  • Odpowiedz
@bdm_bq:

Skąd się wzięło to gadanie na tym tagu?


Stad, ze ludzie to debile i uwazaja, ze swiat jest czarno-bialy, jak im powiesz, ze maja pilnowac techniki to beda to traktowali doslownie, kazde najmniejsze odstepstwo bedzie ich straszyc. Ludzie mysla, ze martwy ciag jest jakis super niebezpieczny. A jak testujesz 1RM to nie utrzymasz np. idealnie prostych plecow. Chyba, ze jestes jakims robotem Clarence'em Kennedy'im xD Podobnie w siadach. Jak robisz
  • Odpowiedz
@IntruderXXL:
szkoda, chociaż coś tam się zmienia. Za oceanem fighterzy zaczynają traktować trening siłowy poważniej, to i u nas za jakiś czas powinno zacząć się zmieniać. BTW co sądzisz o gymie Phila Daru i jego metodach treningowych? Śledzę go od dawna w mediach społecznościowych, o ile wcześniej sporo korzystał z WS o tyle teraz wydaje mi się, że to solidna podstawa w 90% jego treningów z podopiecznymi.

@DywanTv:
ciekawi mnie
  • Odpowiedz
@bdm_bq:

ciekawi mnie to, bo już któryś raz widzę źle wykonany martwy ciąg i znowu pojawiają się komentarze że to przecież normalne


Ale nalezy odroznic uznanie za normalne odstepstwa od ksiazkowej techniki przy 1RM, a po prostu zle wykonywanie martwego ciagu ogolnie. To pierwsze rozumiem, to drugie nie powinno miec miejsca, wedlug mnie i trzeba sie starac to minimalizowac.
  • Odpowiedz
BTW co sądzisz o gymie Phila Daru i jego metodach treningowych? Śledzę go od dawna w mediach

społecznościowych, o ile wcześniej sporo korzystał z WS o tyle teraz wydaje mi się, że to solidna podstawa w 90% jego treningów z podopiecznymi.


@bdm_bq: Nie znam gościa. Ale co do WS i zawodników różnych sportów, to wiesz że Simmons mówił że Westside to jest góra 5% trójboju? A 95% stanowią zawodnicy innych sportów
  • Odpowiedz