Wpis z mikrobloga

#samochody #auta #audi

Siema mirki! Stoję przed wyborem swojego pierwszego samochodu i wpadło mi w oko audi a3 8p. Szukałabym do jakiś 12 k. Z gamy silnikowej widzę prawie tylko 2.0 TDI, który ma mieszane opinie. Czy to dobry samochód na pierwszą furę, czy skarbonka bez dna? Z góry dzięki za pomoc.
  • 25
@jacobkostek ryzykowne posunięcie. 2.0 tdi jest z początku produkcji, tam była wada w napędzie pompy oleju , słabe blachy , przebieg będzie mocno kręcony . Ale my mamy takie auto już dwa lata i nic się nie dzieje , bardzo dynamiczny silnik
@jacobkostek jak wymienisz za wczasu to wystarczy sam "imbus" ale są już do kupienia zestawy poprawione za nie duże pieniądze. Tylko ja kupilem z przebiegiem ok 250 Tys oryginalny z Niemiec . A koleżanka kupiła w Polsce z 198 Tys po pół.roku wymianiala silnik bo nie opłacało się naprawiać
@filip_k: czytając więcej opinii wyjdzie że w końcu kupię jakas 307 albo 406, bo prawie wszyscy równa jadą po 2.0 TDI. Choć wiadomo że jak wszystko działa to się zazwyczaj nie pisze opini, a jak nie, to można powylewac trochę żalu.
@filip_k: po prostu boję się, że pęknie głowica, czy tam jakies inne bardzo drogie w naprawie awarie ;( bije się z myślami bo tyle kasy to na prawdę bardzo dużo dla mnie. Trzeba się chyba z tym jeszcze trochę przespać.