Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak można młodym ludziom mówić, że nie warto iść na #studbaza xD. Ja sobie nie wyobrażam, żeby ktokolwiek dobrowolnie wybrał pracę na budowie, gdzie robole gwiżdżą na dziewczyny i piją wódkę, albo jakiś spawacz/hydraulik/wykonczeniówka, gdzie Janusz majster pozjadał wszystkie rozumy i traktuje "młodego" jak niewolnika xD.

#praca #pracbaza
  • 89
@zemsta_przegrywa: Jaka zarzutka, op ma rację. Oczywiście na wykopie każdy zarabia 10k miesięcznie na układaniu płytek, a jego znajomy z magistrem siedzi na kasie w biedrze ale w prawdziwym życiu wg statystyk GUS jakoś jednak osoby z wyższym wykształceniem mają wyższe dochody. Jasne, że studia nie gwarantują dobrej pracy a ich brak jej nie wyklucza ale uogólniając jak jesteś typowym przeciętniakiem to jednak dostaniesz lepsza pracę po studiach, niż bez nich.
@zemsta_przegrywa: po prostu, niektórzy ludzie nie idą na studia, ponieważ mają #!$%@? w papierek i aby tylko pójść się uczyc. Wolą isc do pracy, zbierać doświadczenie, piąć sie w górę.
Są tez ludzie, którzy naogladali sie za duzo filmów, myślą że po studiach typu Pedagogika, Psychologia ludzie będą się o nich zabijać abh tylko pracowali u nich XD. Oczywiście za srogie pieniądze.
Potem kończą studia i zdają sobie sprawę jak bardzo
@Markowsky95: psychologia to dobry kierunek, jak można pedagogikę stawiać obok psychologii. Jestem ciekaw gdzie Ty pracujesz skoro intelektualnie jesteś na takim poziomie, ze porównujesz te dwa kierunki przyjmując jakiś wyimaginowany alsjomat wedle którego psychologia jest relatywnie tak łatwa jak pedagogika. #!$%@?ąc od tego, ze psychologia ma dużo specjalności, które rozwijają miękkie kompetencje np., w biznesie. Zobacz jak dużo wynalazców czy wielkich przedsiębiorców skończyło filozofię. Sporo moich znajomych po politechnice wrocławskiej ma
Bez studiów nie masz szans na programistę 15k,


@zemsta_przegrywa: XD przestałem czytać.
'Realia' dość oderwane od rzeczywistości XD
Oczywiście, że większość jest po studiach, bo taki mamy trend, jak ktoś nie jest głąbem idzie na studia. Po studiach mamy teraz większość młodych ludzi.

Różnica taka, że znaczna część z tym programistów przestała studiować i dlatego studiów nie mają. Nie dlatego, że nigdy na nie nie poszli.
Ja żałuje, że nikt mi
@anheli: Ależ ja nie neguję tego, że psychologia jest nudna a inne kierunki są przyszłościowe.
Po prostu nie jest to kierunek typu Medycyna bądź Prawo.
Najważniejszym jest lubić to co się studiuje,nie patrząc ile będzie się zarabiać po ukończeniu danego kierunku. Wtedy człowiek zawsze dojdzie do celu, znajdzie pracę.
Jednak jak patrzę na znajomych, którzy za namową rodziny wybierają kierunek zupełnie nie interesujący ich,ale idą ponieważ na inny się nie dostaną